1. artık aylık olarak okuyacağımız kitapları facebook grubumuzda oylayarak karar veriyoruz. yeni seçimlere az kaldı üye olacaklar elinizi çabuk tutun derim. youreads eş zamanlı okuma grubu
 2. bir yandan katılımcı sayımız yavaş yavaş artarken diğer yandan etkinliği de rayına oturttuk gibi gözüyor.bana kalırsa artık bir üst seviyeye geçmenin ve bir zirve düzenlemenin zamanıdır.bu ayın kitabını düzenleyeceğimiz bir buluşmayla değerlendirip konuşsak güzel olur diye düşünüyorum ve bu konuyu tartışmaya açıyorum.(facebookta da açtım isteyen arkadaşlar oradan da fikir beyan edebilirler)
  https://www.facebook.com/groups/470472836452762/
 3. herkese merhabalar
  sevgili youserlar entry olarak girdiğiniz katılım isteklerinizi görebiliyorum ancak bunların takibinin zor olması sebebiyle mesaj kutumda tüm eş zamanlı kitap okumalarına üye olmak isteyen arkadaşlarımın ismini görmek istiyorum.böylelikle kitap önerecekler listesi oluştururken daha az zorlanıyorum.bu sebeple katılım gerçekleştirmek isteyen arkadaşlar bana mesaj atabilirlerse çok sevinirim.bunun yanı sıra facebook grubuna da üye olmak isterlerse buyursunlar ^:https://www.facebook.com/groups/470472836452762/^ grupla ilgili merak edilen sorular varsa hepsini cevaplandırmaya hazırım.
  sevgiler
 4. evvet herkese iyi akşamlar diliyorum. öneri yapacak olan arkadaşlarımızın dönüşleri gerçekleşti ve önerileri yaptılar. anketimiz 1 Nisan saat 00.00 da sona erecek. birbirinden güzel kitaplar önerildi yine. öyle umuyorum ki katılımı yüksek bir anketle kitabımızı belirleriz. geçtiğimiz ayın nefis kitabı Bülbülü Öldürmek ile ilgili yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi de kitap başlığının altında bekliyoruz.

  J. D. Salinger - Çavdar Tarlasında Çocuklar @syhlmsz

  Murat Uyurkulak - Har @nazlinur

  HermannHesse - Siddhartha @bona dea

  facebook kullanmayan ya da oradaki grubumuza üye olmayan arkadaşlarımız hangi kitaba oy verdiklerini bana mesaj olarak iletirlerse ben ankete katılımlarını sağlayacağım.
  şuraya da kitapların linklerini bırakıyorum.
  http://www.idefix.com/kitap/cavdar-tarlasinda-cocuklar-j-d-salinger/tanim.asp?sid=GTTHQVCVWA0R6PKZ3MXN
  http://www.idefix.com/kitap/siddhartha-hermann-hesse/tanim.asp?sid=QD0UE304SS5AKJ27IF0D
  http://www.idefix.com/kitap/har-murat-uyurkulak/tanim.asp?sid=Y9CWH1NPY4LH7BSTEFJL&gclid=Cj0KEQjwz-i3BRDtn53Z5Z7t4PUBEiQA23q2AA4l9OPX6Zm1Plt6MmRbk9NTAYUW0wiWeXSmCIfaFn4aAqDI8P8HAQ
 5. anketimizi oluşturdum. yaptığım uyarıyı burada da yinelemek istiyorum arkadaşlar. OY KULLANMAYAN ÜYELERİ GRUPTAN UZAKLAŞTIRACAĞIM. nedenlerini bir önceki entryde açıkladım. bu anketin böylesine önemli olması sebebiyle anketin kapanış zamanı 05 mayıs saat 24:00
  hepinize iyi geceler.
  http://www.idefix.com/…/otomatik-portakal-anthon…/tanim.asp…
  http://www.idefix.com/…/zen-kaciklari-jack-kerou…/tanim.asp…
  http://www.idefix.com/…/tufan-zamani-margaret-at…/tanim.asp…

  Anthony Burgess - Otomatik Portakal (@maria puder)

  Jack Kerouac - Zen Kaçıkları (@saoirse)

  Margaret Atwood - Tufan Zamanı (@nazlinur)
 6. Haziran ayında okuyacağımız kitap için anketimiz... Yine birbirinden güzel öneriler var. Sonucu merakla bekliyorum efenim. Bu ayın kitabı Otomatik Portakal için fikirlerinizi ve değerlendirmelerinizi de bekliyoruz.
  Bonus: Alex üzerine whatsaap grubunda akşam konuşalım biraz diyorum :D
  Bunlar da kitapların linkleri:
  Kent ve Köpekler
  Sırça Fanus
  Aşk ve Öbür Cinler

  Mario Vargas Llosa - Kent ve Köpekler (@trumpeter)

  Sylvia Plath - Sırça Fanus (@naif efendi)

  Gabriel Garcia Marquez - Aşk ve Öbür Cinler (@unununyum)
 7. selam dostlar,
  önümüzdeki ay için anketimizi açıyorum. yine birbirinden güzel üç kitabımız var. her üyeden yalnızca bir kitap için oy kullanmasını rica ediyorum. youreads üzerinden oylarını bana bildiren arkadaşlarımızın oylarını yorum olarak anketin altına gireceğim. oylama 02.07.16 saat 24.00'da sona erecek.
  görüşmek üzere


  Cengiz Aytmatov - Gün Olur Asra Bedel (@kitapayraciolmayanadam) ***

  Neil Gainman/Terry Pratchett - Kıyamet Gösterisi (@dene yanil) ***

  Haruki Murakami - Sahilde Kafka (@mcarynk) ***
 8. selamlar sevgiler, oldukça uzun soluklu bir romanı geride bıraktık ve benim hesabıma kitapta akılda kalan birçok şey oldu.değerlendirme yazımda elimden geldiğince ifade etmeye çalışacağım.umarım sizlerde değerlendirme yazılarınızı bizimle paylaşırsınız.
  gelelim bu ayın anketine.karar vermekte zorlanacağız gibi duruyor :D anketimiz 31 temmuz gecesi saat 24.00 da sona erecek. her katılımcının yalnızca bir kitaba oy vermesi gerek. öneriyi yapan ve oy kullanacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  görüşürüzz.
  Wilhelm Reich - Dinle Küçük Adam (@nurawenda)

  İsmail Kadere - İbret Taşı (@dufduf)

  Sunay Akın - Bir Çift Ayakkabı (@benmorseverim)

  dinle küçük adam
  ibret taşı
  bir çift ayakkabı
 9. selamlar kitap sever dostlarım. anketimiz hazır. 2 eylül cuma günü gece yarısı anket sona erecektir. her kullanıcının yalnızca bir kitap için oy kullanmasını rica ediyorum.hepinize mutlu günler. facebooktan oy kullanamayan arkadaşlar bana mesaj atarak oyunu buradan bildirebilir.

  Jean Cristophe Grange - Lontano (@horizon 17) kitap

  Kurt Vonnegut - Şampionların Kahvaltısı (@extracts and licences) kitap

  Anthony Burgess - Doktor Hastalandı (@manaci) kitap