youreads'in 1. kuralı - youreads 1. "yorumun herhangi bir kişi, kurum ya da zümreye hakaret içermemesi ve türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırı olmaması gerekir."

  buradan anlaşıldığı üzere küfür ve hakaret kimseye yönelmemeli, pkk olur, ışid olur, israil ordusu olur, abdullah öcalan olur, artvin hopa spor olur, george bush olur, emmanuel emenike olur, iskandinav erkeği olur, vs. fark etmiyor. küfür ve hakaret herhangi bir kişi, kurum ya da zümreye yöneldiği anda siliniyor, silinmeli. bu da tc yasasıyla değil youreads'le ilgili. bilginize.

  (bkz: youreads'in 2. kuralı)
  (bkz: yorum girme usulleri)
  abi
 2. termodinamiğin 1. kanunu gibidir. kadim ve değişmezdir. kurala aykırı youser olmayacağı gibi youserlara aykırı kural da var olamaz.

  düzenleme: termodinamiğin kuralı değil kanunu olur diyerek orada bir düzenlemeye gittim.
 3. youreads'i youreads yapan kuraldır.
 4. para ile doğru orantılı olarak ezilecek, değişecek kurallardır.
  örneğin; adına pkk denen terör örgütünün başlığının barış güvercinleri tarafından kürdistan işçi partisi olarak açılması ve altında tarihi bir zafer gibi güzellemeler yapılması, sanırım türkiye cumhuriyeti devleti kanunlarına pek uygun gözükmemektedir. umarım bu koyduğunuz kurallar bu tiplerin beslenmesine ortam sağlamaz.
 5. Youreads'in birinci kuralı, hiç kimseye youreads'ten bahsetmemektir.
  Şaka bir yana, bahsediniz ve bahsettiriniz ancak kime tavsiye edeceğinize dikkat ediniz. İnsanlar burayı bir kültür sığınağı olarak görüyor, politik kavga alanı ya da goygoy mekanı olarak değil. Bunun yapılabileceği çok sayıda forum/sözlük halihazırda mevcuttur.
 6. hakaret derken?
  mesela bir ülkenin cumhurbaskanina "vatan haini" dedigim zaman (varsayalim ki bu zatin vatan haini oldugunu bilimsel olarak kanitlayabiliyorum), niyetin hakaret etmek olmadigi, sadece objektif bir tespit yapmak olmasina ragmen, yinede hakaret sayiliyormu?
 7. youreads'in 1. kuralı youreads hakkında konuşmamaktır.
  youreads'in 2. kuralı kimseyle youreads hakkında konuşmamaktır.

  şaka lan şaka, herkese anlatın; alemler aksın buraya, herkes kitap okusun yorum yapsın.
  nejat
 8. ben simdi pkk ve ocalana nasil kufur edemem ya.
  (bkz: bu nasil hayat lan dediginiz anlar)

  neyse havaya salliyim da bunlar ustune alinir zaten malum bunlardan buyuk baska ... var mi ?
 9. hak eden bir insan müsvettesine hak ettiği gibi konuştuğum için entryimi silen sözlüğün kuralı.
  konuştuğum kişi : abdullah öcalan
  sarf ettiğim laf : hepiniz biliyorsunuz.

  umarım bu hassasiyetiniz herkes için geçerli olur da ben yanılırım. gerçi ben öyle yazmasam o başlık da değişmezdi ama neyse.
 10. esnekliğin sonuçlarını bi çoğumuz başka sözlüklerde gördük. kurallar esnetilirse kötü sonuçlar doğurur