• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.29)
taken - pierre morel
canından çok sevdiği kızı kim’in kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında çaresiz ve hiçbir şey yapamadan, dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? bu kabus gibi durum, eski bir gizli ajan olan bryan’ın başına gelir. genç kadınları satmakta uzmanlaşmış bir çetenin elinden biricik kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman dilimi vardır. ancak bryan’ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin los angeles’te, kaçırılan kızının ise paris’te olmasıdır.bu büyük mesafe engelini nasıl aşacaktır? zamana karşı yarışın galibi olabilecek midir?
 1. liam neeson bu filmde öyle bir performans gösteriyor ki hayran olmamak elde değil. ayrıca film en az macera ve aksiyon kadar bence dram da içerir. şöyle ki;

  !---- spoiler ----!

  gizli ajan olan bryan'ın,^:liam neeson^ kızı beş yaşındayken eşinden ayrıldığı için kızını yılda bir kez, sadece onun doğum günlerinde görmesi. çocukluğundan beri şarkıcı olmak isteyen kızına yıllardır hayalini kurduğu karaoke makinesi aldığı kızının 17. yaş günü partisinde tam kızına hediyesini verecekken kızın üvey babasının doğum günü hediyesi olarak at ile gelmesi ve kızın doğruca^:doğal olarak^ hediye atın yanına gitmesi, bryan'ın elinde karaoke makinesiyle kalakalması. kızı kaçırılınca onu bulmak için sadece 96 saatinin olması. kızını kaçıran çetenin adamını ustaca bulduktan sonra, adamı kovalarken adama araba çarpıp ölmesi ve her şeye sil baştan başlaması. kızını cehehennem gibi bir kovalamacanın ardından kurtardıktan sonra havaalanında anne ve üvey babasına teslim edip taksiyle eve dönmesi.

  bir de ilk izlediğimde farkına varmadığım bir anekdot var. filmde kızı kaçıran çetenin arnavut olduğu söylenir ama adamlar resmen türktür. işte efe rakı, işte itimat fırın. ayrıca çete üyelerinin hepsinin elinde ay ve yıldız dövmesi var.

  !---- spoiler ----!
  mnb

mesaj gönder