• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
la fille sur le pont - patrice leconte
paris’te bir köprü ve gece… seine nehrinden sarkmakta olan bir kızın gözlerinden yılların acısı akmaktadır. hiçbir yerden gelen bir adamın uzaktan gördüğü bu kıza karşı bir ilgisi oluşmuştur. adam ‘bıçak atıcı’ olan gabor’dur ve şovu için canlı bir hedef arıyordur. hayata dair hiçbir umudu kalmamış olan kız adamın teklifini kabul edecektir. birlikte ölüm ve yaşamı birlikte tanımlayacakları bir turneye çıkacaklardır. vanessa paradis ve daniel auteuil’in başrollerini paylaştıkları çok sevilen fransız filmi fille sur le pont’un yönetmen koltuğunda patrice leconte oturuyor.
  1. les amants du pont-neuf filmini izleyeyim derken aklımın karışması sonucu şans eseri izlediğim harika film.

    görsellikleriyle, hayatlarıyla, hikayeleriyle "kusurlu" tanımı yapılabilecek insanların kusursuz hikayesi. film bittiğinde biri sorsa seviştiklerine, en azından öpüştüklerine her iddiaya girebilirdim. oysa, benim için şaşırtıcı olan bu kadar yüksek dozda bir tutkunun bu sahnelere yer verilmeden pekala anlatılabilmiş olmasıydı.

    üzerine bir de bıçakların sıyırdığı yaralarını sararken, ikisi uzaktan anlaşırken gözüme bir şeyler kaçtığı bile oldu. yok, ağlamadım.
    mesut

mesaj gönder