• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (9.00)
the witcher son dilek - andrzej sapkowsi
ingiltere için tolkien, amerika için george r. r. martin neyse doğu avrupa için sapkowski odur.

rivyalı geralt bir witcher’dır. henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.
onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. pamuk prenses bir haydut çetesinin başındadır. güzel ve çirkin’deki roller çok farklıdır. üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.
masumların savunucusu geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.
  1. !---- spoiler ----!

    "çirkin ve sakat kızları gönülsüzce kabul eden rahibeler ve druidlerin aksine, cadılar büyüye yatkınlık gösteren herkesi kabul ederler. eğer çocuk eğitimin ilk birkaç yılını tamamlamayı başarırsa, devreye büyü girer. çarpık bacaklar düzleştirilir; yanlış kaynamış kemikler onarılır; tavşan dudaklar düzeltilir; yara izleri, doğum lekeleri ve su çiçeği izleri silinir. genç cadı güzelleşir; ama sadece mesleğinin prestiji bunu gerektirdiği için. sonuç çirkin kızların soğuk ve öfkeli gözlerine sahip olan sahte-güzel kadınlardır. çirkinliklerinin yalnızca mesleklerinin bir gereği olarak büyü maskesiyle örtülmüş olduğunu unutamayan kadınlar…"

    !---- spoiler ----!

mesaj gönder