1. Black Omen 2000 yılında Eskişehir´de Baran tarafından kuruldu. Baran´ın beste çalışmalarına başlamasından bir süre sonra gruba bass gitarda Serkan, vokallerde de Gökhan dahil oldu ve grup beste çalışmalarına hız verdi. Kadro oluşumunu tamamlayan grup 2003 yılında çalışmalarını bir demo şeklinde kaydetti. Black Omen demosu en çok ilgi gören ve bilinen self albümlerden birisi olmayı başardı. İlk demosunu, sınırlı sayıda ve kendi imkanlarıyla basan grup,yurtiçinde bir çok dergi ve radyo programına demoyu dağıttı ve bir çok olumlu reaksiyon gördü.

  Grup, 2004 yılının Nisan ayında Ankara´da, Midasın Kulaklığı Stüdyoları´nda "When Pure Darkness Covers False World of Light" adlı albüm kayıdını tamamladı, miksajını ve masteringini Erkan Tatoğlu ve Cüneyt Çağlayan ile birlikte yaptı. İskandinavya'nın melodik ve karanlık metalini örnek alıp yoğun klavye kullanımının ön planda olduğu atmospheric black metal olarak tanımlanabilecek tarza sahip olan bu karanlık grup Dimmu Borgir, Graveworm, Agathodaimon…v.b. grupların dinleyicilerine, bu grupların soundu yanında bol bol da kendinden bir şeyler katarak oluşturduğu müziği sunuyor. Şarkı sözlerinde ise gothic ve natural imgelerle insana ait her şeyi ele alarak, karanlığı ve yalnızlığı çürümüş insan ilişkilerinin oluşturduğu ve nefret duydukları ışığın sembolize ettiği dünyaya başkaldırı olarak sunan bir melankoli ve misantropiyi işliyor Türkiye´nin en iyi gruplarından biri olan Black Omen´ın debut albümü ”When Pure Darkness Covers False World Of Light” Mayıs 2005´te Poem Productions tarafından piyasaya sürüldü.
  grup bazı dönemler ara verse de çalışmalarına devam ediyor.
  şuanki grup üyeleri:
  Baran Akalin - Guitar Serkan Kaya - Gitar-Bass Onur Özçelik - Drums Tolga Uz - Keyboard Karahan Karaoğlu - Vocals Ali Fatih Çimenler - Bass
  Tür: Dark/Melodic Black Metal
  albümleri:
  When Pure Darkness Covers False World Of Light (2005)
  sinphony (2007)
  psytanalysis (2012)
  https://tr-tr.facebook.com/blackomenturkey?sk=info&tab=page_info

mesaj gönder