1. İnsan evrimin günümüzde geldiği nokta, erkeğin çok eşli olmasını gerektirmektedir. Erkek çok eşli olduğu sürece genetik çeşitlilik artacak ve evrim daha da hızlı ilerleyecektir. Diğer türlü, günümüz şartları ile insan evrimi yavaşlamaya ve belki de olumsuz yönde ilerlemeye başlayacaktır.

  Gelelim erkeğin çok eşli olması gerekliliğine:

  İnsan dişisi doğurganlık açısından , diğer memelilere göre çok zayıftır. Bir batında genellikle tek bir yavru doğurur. Gebelik süresi uzundur. Ayda ancak bir tane yumurta üretmektedir ve döllenme olasılığı çok zayıftır. İnsan dişisinin tek başına bir yavru dünyaya getirmesi çok zordur ve yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden Suriyeliler gibi absürt bir durumları yoksa ömürleri boyunca ortalama 3 ya da 4 tane sağlıklı bir yavru dünyaya getirebilirler. Zaten pek çoğu da 40 lı yaşlarının sonunda menapoza girerek üreme faliyetlerini bitirmektedirler.

  İnsan erkeği ise sürekli sperm üretmektedir ve sürekli üreme ihtiyacı hissetmektedir. Bir insan erkeği 3 günde bir sağlıklı bir şekilde sperm üretimini tamamlayabilmektedir. Üstelik bu süreç bazen ileriki yaşlarda bile devam etmektedir.

  Sonuç olarak evrim, erkeğin çok eşli olarak üremesini ve insanlığın bu şekilde devam etmesini istemektedir. Ancak günümüz kapitalist düzenleri , insanlığı tek eşliliğe yönlendirecek şekilde kanuni düzenlemeler yapmışlardır.

  Bu konuda şunu da okuyabilirsiniz:
  http://www.evrimagaci.org/soru-cevap/51

  Düzenleme: Başlık , erkeğin çok eşli olması gerektiği üzerinedir. İsterse kadın da çok eşli olsun , ancak yaklaşık 13-14 aylık süreçte, eninde sonunda yalnızca birinden çocuk sahibi olabilir. Üstelik farklı eşlerinden en iyi olan genleri seçip ortaya harman yapacak bir sistemi de içinde yoktur. Yani çok eşliliği , evrime bir katkı getirmez, ancak başka şeylerle açıklanabilir. (bkz: Eskortluk)

  Düzenleme 2: Beğenseniz de beğenmeseniz de, evrim canlının erkeği üzerinden devam etmektedir. Çünkü hem yavru türün cinsiyetine erkek belirlemektedir. (bkz: X-Y Kromozom) Hem de yüzlerce sperm içerisinden en hızlısı yani en sağlıklısı yumurtaya ulaşmaktadır. Bu durum da en iyi genlerin yavruya taşınmasını sağlar. Yani evrim bile erkeğe muhtaçtır. Feministler çatlasındır.

mesaj gönder