• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
dark horse - todd solondz
kendilerini kayıp hisseden ve hayattan pek beklentileri olmayan iki kayıp ruhun arasındaki ciddi aşk hikayesinin anlatıldığı karanlık at filminde, amaç sevgiyi yüceltmek yerine sevginin bulunduğu ortama gerçekçi bir bakış atmak.karanlık filmlerin yönetmeni todd solondz'un 2 yıldır beklenen filmi karanlık at, yönetmenin hayran kitlesinin yanı sıra daha geniş kitlelere de hitap eden bir film. kara mizah anlayışı ve ince esprileri ile tipik bir solondz filmi olan karanlık at, aynı zamanda biraz daha iyimser havası ile de genel izleyicinin de beğenisini kazanan bir film. kilolu ve yalnız amerikan karakterlerinden biri olan abe, depresyondan bir türlü çıkamayan miranda'ya aşık olur. henüz ilk buluşmada miranda'ya evlenme teklif edecek kadar çaresiz ve bir o kadar da aşık olan abe, bu trajikomik aşk hikayesinin içinden başarıyla çıkmaya çalışıyor.
 1. kendi tabiriyle mutsuz komedilerin yönetmeni, gerçekçi sinema ile kara mizahı harmanlayan, tabu deviren ve amerikan sinemasının en bağımsız ve en tartışmalı yönetmeni todd solonz’un 2011 yapımı filmi.

  onun filmlerinden alışık olduğumuz sert muhalif duruşu, ideolojilerin, çarpıklıkların, yerleşik değerlerin ve absürd ahlak yapısının, en çok da kutsallaştırılmış ailenin yıkımı eşliğinde aşkı da bambaşka bir noktadan sorguluyor.

  !---- spoiler ----!

  - seni istemek istiyorum
  - benim için yeterli

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder