1. Aklî dengesini artık tamamen yitirdiğini düşündüğüm Erdoğan’ın, Avrupa’ya yönelik yeni bir tehdit cümlesi. Bu gidişat iyi değil.

  Terbiyesiz herif, Avrupa’yı bu üslûpla tehdit ettiği yetmiyormuş gibi, chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da “zavallıya bak” demiş aynı konuşmasında.

  !---- spoiler ----!

  İstanbul’da düzenlenen KADEM Adalet ve Kadın Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nun “Türkiye ile müzakereler dondurulsun” kararına ilişkin konuşurken “Bana bak, daha ileri giderseniz bu sınır kapıları açılır.” ifadelerini kullandı.

  Avrupa Birliği’ni uyarırken milletimiz ve tüm insanlık adına yürüttüğümüz bu adalet mücadelesinin şahsımıza ve ülkemize bir bedeli olduğunun gayet iyi farkındayız. Ama ne yazık ki ülkemdeki ana muhalefet partisinin başındaki (CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu) 'Bu bir yaptırımdır, bunu başka yaptırımlar takip edecektir' diyerek tehdit ediyor, zavallıya bak. 53 yıldır bu ülkeye Avrupa Birliği'nin kapısını açmayanlar yaptırım mı uyguluyor? Eğer yaptırım uyguluyorlarsa ne oldu? Battık mı, bittik mi, çöktük mü? Dimdik durduk. Şu 14 senede Türkiye’yi aldığımız yerden nereye getirdiğimiz ortada. Evelallah dik duracağız, yolumuza devam edeceğiz.

  https://twitter.com/sputnik_TR/status/802069738633515008

  !---- spoiler ----!
 2. bu sözüne tamamen katılıyorum. açalım kapıları kim gitmek istiyorsa gitsin. ülkenin nüfusunda gözle görülür bir azalma ve zeka seviyesinde aynı düzeyde bir artış olur.
 3. "biz açarız eyvallah da onlar açmazsa sıkıntı büyük" diye cevaplanabilecek bir ifade.

  bu adamlarda senin benim gibi vicdan da yok. kurarlar bir makineli tüfek oraya. "soykırım yapıyorsunuz" dersen "sınırlarımızı koruyoruz, ne yapalım armut mu toplayalım?" derler.
 4. yunan sahil güvenliğinin yunan adalarına geçmeye çalışan insanların botlarını patlattığını, dalga yaratarak o insanların ölümünü göze alarak kıyıya yaklaştırmamasını kendi gözlerimle gördüm. o nedenle üstte de yazıldığı gibi makineli mi kurar o adamlar, uçaklarla mı bombalar bilmiyorum.

  bildiğim yek şeyse ülkenin cumhurbaşkanının yılmazı msnden sileceksin tadındaki bir üslupla avrupa ülkelerini tehdit(!) etmiş oluşu. bana verselerdi bu görevi ben bile daha ikna edici bir şeyler yazabilirdim sanırım.