1. yağmurda yürümenin başı çektiği durum. yere düşen eşyayı panikle almak için hızlıca eğilirken gözlüğün düşeyim mi düşmeyeyim mi ikilemini yaşamak. gözlükle uyuyakalmak. benim gibi yuvarlak cam ve çerçevesiz gözlük kullananlar için temizlik. ^:ah o bağlantı noktaları...^ aceleci davranıp terledikten sonra soluklanırken boncuk boncuk terlerle mücadele etmek. yatarak film izlemek. lazım olmaz diye kısa süreli iş için evde yada ayağa kalkıp alacak kadar uzaklıkta bırakıp lazım olması durumu.
  ilgaz
 2. çay doldurmak. o buhar suratına birden vurur dünyan bembeyaz olur.

  soğuk havada dolmuşa-otobüse binmek. sıcaklık farkından dolayı yine camlar buğulanır. silsen bir dert silmesen başka dert.

  futbol ve diğer oyunlar. gözlüğü çıkarsan önünü göremezsin. çıkarmasan ya suratına top çarpar gözlüğü suratına özellikle burnunun direğine gömer veya da terlediğin için gözlük yine kayar durur.

  fotoğraf çektirmek. gözlük kayar, yamuk durur, parlar. fotoğraflar bir halta benzemez. gözlüğü çıkarıp poz verseniz de insanlar dalga geçiyor.

  bir ara bıkıp lense geçmiştim ama o da çok rahatsız etti. mecbur gözlüğe devam.
 3. gözlüğün numarasını değiştirme çilesi.
  ayrıca hala gözlüğün numarası değişmediğinden yolculuk yaptığım otobüsün adını görememiştim bir kez ve öylece önümden geçip gitti. hayatımın en hüzünlü dakikalarıydı.
 4. benim gibi aceleci ve çevik bir youser iseniz, yürüyen merdivenlerde bile koşarak aşağı iniyorsanız, gözlük taktığınız zamanlarda alttan mı gözlükten mi bakayım derken, her an tepe taklak olma riski ile karşı karşıyasınız demektir. o zaman biz de napıyoruz, yüreğimizin götürdüğü yere gidiyoruz..

  aslında bu şekilde bakıyor olmak göz sağlığı açısından çok da iyi değil. ama bu yüzden bile lens takmanın her zorluğuna evet diyorum.

  bunun dışında sürekli cam silmekten de hoşlanmasam da takıntımdan dolayı mecburum. lekeli camlara tahammül edemiyorum.
 5. benim nefret ettiğim şey istediğim güneş gözlüğünü tak diye alıp kullanamamak. sürekli gözlük takan biri değilim ama numarasız olan güneş gözlüğü camları beni rahatsız ediyor. illa numaralı olacak o camlar. o sebeple işlemden geçicekte ben takıcam. zahmetli.
 6. "silecek taktıralım buna :d" esprisine maruz kalmak.
 7. bırakılan yeri unutup aramak. özellikle gözlük çerçevesizse ve sapları da kamuflaja uygunsa bozuk gözlerle bul bulabilirsen :/
 8. güneş gözlüğü alıp camını değiştirmek ve ardından kullanmamak
 9. gözlükleri buharlandıracak her şey...
 10. kimse de dememiş ki 3d film izlemek. gözlük üstüne gözlük olmuyor arkadaş.