1. kendisi hakkında yapılan capsler ve espriler sıklıkla güldüren ses sanatçısı.
  internette gördüğüm en güzel tanımlama; "dünyanın en evli insanı".
 2. bir yerlerde "kimsenin metresi olmadım, yapımcıların kucağında dolaşmadım..." demis..

  hulusi derici beye selam söyle iremcik..

  pardon babana selam söyle..
 3. yaptığı açıklamada 3 oda 1 salon ağzım var demiş. kendini fazla gömerek sempati kazanmaya çalışan sanatçı ama kusura bakmasın böyle yaparak itici oluyor.
 4. dantelli şarkısı bulunan zaat. yeni duydum. acaba ne düşünürken dantel dedi şarkıya merak ediyorum.
 5. son zamanlarda halkın "şarkıcı, sanatçı" tabirini kullandığı fakat bundan en uzak olan kişilerden biri. hayır yaptığınız müzik enstrümantal olarak (enstrüman yok gerçi o ayrı mesele) rezalet. bir anlamı da yok, sözler daha da kötü. sadece bacak, meme vesaire göstererek klipleriniz izleniyor (ki fiziğin de hoş değil) bu da sizi sanatçı yapıyor (!) lanet olsun pop müziğe... sonra yok efendim sempatik görünmek için ben şöyle salağım şöyle aptalım havalarında takılmalar. bir evlendin öğrenmeyen kalmasın istedin. uyduruk bir "şarkıcı"sın işte neyin artistliği bu?
 6. kendisiyle dolaylı da olsa ilgili bir anım var:

  kadıköy metroda öğlen saati okula gitmek üzere bulunuyordum. koridorda gitar, çello ve kemandan oluşan bir grup klasik müzik çalıyor, çok da güzel çalıyorlar. benim de vaktim vardı geçtim yanlarına dinlemeye başladım. bir de ne zaman böyle sokak çalgıcısı görsem hep neyle onlara eşlik etmek geliyor içimden ama işte çala çala şol cennetin ırmakları'nı çalabildiğim için mümkün olmuyor. çok yanlış enstrümana girdim çok.

  neyse ben böyle güzel müzik eşliğinde saçma hayallere dalmışken, 25-30 yaş arası bir adam geldi. sevgilisiyle tanışma yıldönümleri miymiş, kızın doğum günü müymüş neymiş grubu kızın olduğu yere götürüp, kıza serenat yapmak istediğini söyledi. aralarında şöyle bir diyalog geçti:

  - gelseniz, sevgilimin yanında birkaç parça çalsanız...
  -abi orası çok uzak gelemeyiz, buradan okula gitmemiz lazım. (marmara kons. öğrencileriymiş)
  -ya ama işte onun doğum günü ona böyle bir sürpriz yapmak istiyorum.
  -abi tamam ama gelemeyiz mümkün değil. bak istersen burada iyi ki doğdun müziği çalalım, sen de müziğin sonunda seni seviyorum falan dersin yine güzel olur.
  -ya peki bizim şarkımızı çalsanız? bu şarkı kalbimin tek sahibine (tek sizin şarkınız zaten)
  -abi bizden onu çalmamızı isteme, çalamayız.
  -niye notaları falan mı yok, çok mu zor şarkı?
  -he hee evet abi çok zor, çalamıyoruz onu.
  -hıı tamam o zaman yaa...


  ahahaaa :)) koptum orada lan :dd adamlar vivaldi çalıyor orada sen gelmiş irem derici çal diyorsun. :dd gitarcı arkadaşın "hıı çok zor ondan çalamayız!" deyişi gözümün önünden gitmiyor. :))

  bu arada elemanın şarjı da bitmişti videoyu da ben çekip gönderdim whatsapp'tan.

  o kadar zahmetin üstüne evlenip mutlu olsunlar bari. :)
 7. burnunu yaptırdı bu kişi
 8. son dönem şarkıcılarından. kendisini dinlemem. şu an evde kek, çay keyfi yaparken televizyon açıktı. o esnada kendisinin konuşmalarını duydum ve şok oldum. bir önceki nesiller için "karılar" dedi. gerçekten konuşmaları çok kaba. bence üslubunu mutlaka düzeltmeli. özellikle küçük çocukların sevdiği biri bu şekilde onlara kötü örnek oluyor.

  bu tarz şeyler bana çok itici geliyor. böyle kaba konuşarak ya da küfür ederek ne kadar dobra kız, delikanlı kız imajı oluşturmuyorlar bence. aksine aklıma minibüs şoförü gibi bir tip geliyor. bir de sevgileri ve eşleriyle nasıl konuşuyorlar acaba diyorum hep içimden. bir kere sevgili mi arkadaş mı olduklarını anlamadığım bir kızla çocuk arka masada yüksek sesli konuşuyorlardı. o kız çocuğa öyle küfürler ederek konuşuyordu ki. çok büyük ihtimalle de sevgiliydi onlar. dehşete düşmüştüm. oturduğum yerde yerin dibine girmiştim. ben onları sevdiğim insana demeyi geçtim de bir arkadaşıma bile desem bir daha suratına bakamazdım. sanırım hiç unutamayacağım o günü. o yüzden irem derici gibiler itici gelir bana.