1. 1- rize; çocuk esirgeme müdürlüğü, kızılay şube başkanlığı, il özel idare genel sekreter yardımcısı, eski din kültürü öğretmeni, rezil bi islamcı
  http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/460321/Cocuk_Esirgeme_Muduru_cocuk_istismarindan_tutuklandi.html

  2- sinop; islamcı dernek başkanı, genel islamcı özelliklerine sahip
  http://www.birgun.net/haber-detay/islamci-dernek-baskanina-cocuklara-tecavuz-ve-tacizden-24-yil-hapis-100043.html

  3- afganistan; sapasağlam islamcı bi ülke, hatta islamı birebir yaşıyorlar ki taliban diye sünni-milliyetçi bi örgütleri var. sünni-milliyetçi t.c'nin köçek "kültürü" gibi onlarda da "bacha bazi" denilen bi "kültür" var
  https://www.youtube.com/watch?v=zNUxq8rI6lM

  4- arabistan; islamın kesinlikle on numara yaşandığı yer, hac-umre, beş yaşındaki kızına tecavüz eden vaizi falan var
  http://www.radikal.com.tr/dunya/5-yasindaki-kizina-tecavuz-edip-olduren-suudi-vaize-8-yil-hapis-1154840/

  5- osmanlı da oğlancılık; bilmeyen etmeyen yok, inanmayan sünni-milliyetçi-ülkücü ayhan songar'ın psikiyatri kitabını okusun
  http://t24.com.tr/haber/osmanlida-escinsellik-elinde-tesbih-evinde-oglan-dudaginda-dua,243678

  6- ensar vakfı denilen, sünni, milliyetçi, devletçi bir oluşumun bünyesinde çalışan bir "öğretmenin" 45 tane erkek çocuğa tecavüz etmesi
  http://www.birgun.net/haber-detay/karaman-da-45-erkek-ogrenciye-tecavuz-106150.html

  islam; yukarıda sıraladığım islamcıların ve islamcı yönetimlerin-devletlerin-tarikatların inandığını, uyguladığını söyledikleri din.
 2. Mücahit Bilici, ruşen çakır'ın medyascope.tv'sine çok güzel bir söyleşi verdi - genel olarak din ve özelinde islam hakkında. Çok çok çarpıcı tespitleri var, konuyla ilgili herkesin dinlemesini salık veririm. Aklımda kalanlardan bazıları,

  - islamda kilise devlettir.
  - ulema dini ne kadar öğrenirse dinden o kadar uzaklaşır çünkü dini kuralların kitleler için olduğunu keşfeder.
  - bu gerilimden üç tip ulema doğar. Kitleleri keriz yerine koyanlar, günü geçiştirenler ve kendini cezalandıranlar.
  - bugüne kadar savunma durumunda olan islam kendi olarak sahneye çıkmış ve çökmüştür.
  - gençlikte deizme ve ateizme yönelme gözleniyor; bu sağlıklı bir gelişmedir.

  http://medyascope.tv/2018/03/25/mucahit-bilici-islam-bugune-kadar-turkiyede-saldiriya-ugrayan-bir-seydi-kutsaldi-simdi-artik-savunma-durumundan-cikip-meydanda-kendi-olarak-bulunma-imkani-buldu-ve-coktu/
 3. dışındakinin içinden bak(a)mayacak oluşu doğa kanunu değil rasyonellik sonucudur. bir sürü dinden sadece biridir. belli bir kabileye indirilen ama evrensel olduğu iddia edilmesine rağmen indirilen kabilenin üstünlüğünün vurgulanmasını barındıran bir din.

  uslu durur ve allahı sorgulamazsanız cennette dünyada haram edilmiş şeyler eşliğinde kendi hareminizde bakire diye ısrarla belirtilen köleciklerle zevküsefa içinde takılabilirsiniz. Kadın müslümanlara da gılman vereceklermiş ama pek zannetmiyorum yalan söylüyor bence, mirasta bile eşit pay vermeyen allah erkek kölenin de en fazla % 50'sini verse yarım bir bakir (bundan emin değilim kadınlar bakir kölelere layık mıdır ayrı bir tartışma konusu) kölecik düşer.(*:swh)

  Ayrıca hoş görü dini(*:yersen) ama peygamberin arkadaşı bir müslüman 3 kere üst üste peygamberin sünnetini uygulamadı diye herifin kafasını falan kesiyor.

  Çelişkiler dini. İrdelemesi çok eğlenceli. İrrasyonelliği hakkında argüman sunduktan sonra yapılan savunmalar ve alakasız karşı argümanları görmek daha da eğlenceli.

  not: islam ve pedofili bağına göz atabiliriz biraz da. şuna biraz bakalım buyurun
  gılman; "çocuk, bıyığı yeni terlemiş genç, hizmetçi" anlamındaki gulamın çoğulu imiş.
  velid; küçük oğlan, köle, hizmetçi
  vildan; küçük kız, genç kız, köle, hizmetçi
  muazzam detaylar içeren ek bir kaynak

  ha şey diyen çıkabilir "bir yaşta" diye geçiyor çocuk yazmıyor falan e aynı zamanda memeleri yeni tomurcuklanmış, körpe kelimeleri de geçiyor. aman bu kadar işte.
 4. daha önce İslamiyet'in tanımını kendimce yaptığım için tekrar üzerinden geçmeyelim. Ama bilinmesi gereken bazı mevzular var. Mesela:
  İslam Hangi kabileye indirilmiş?
  o kabilenin ne tür bir üstünlüğü vurgulanmıştır?
  İlk ayeti bile oku olan bir din niye sorgulamaya müsade etmesin? Neyi sorgulamamızı yasaklamış mesela?

  Diğer ithamlara cevap niteliğinde olsun altta yazılanlar. Somut örnek vermemin sebebi daha iyi anlaşılmasını sağlamak. Hala yetersizse daha iyi anlayacağınız şekilde anlatmaya çalışayım.

  Tohumun, toprağın altındaki yaşam formuyla; ağacın yeryüzündeki yaşam formu nasıl birbirinden farklıysa. Sonsuz, ölümsüz bir hayatta bu dünya hayatından çok farklı bir form olması gayet doğal. Ha öldükten sonra hayat yok diyorsanız, hayatın kendisi ölümdür o dursun kenarda. Takıldığınız mesele nedir tam olarak? Meseleyi huri ve Gilmana indirgemek, 5 dakikalık zevki bu kadar abartmak bence yanlış. Merak etmeyin zorla münasebet kuracaksın diye bir kaide yok. Zorla nehirde yuzeceksin akan şarabı içeceksin diye de bir mecburiyet yok.

  Adil olmak ve eşit olmak birbirinden farklı kavramlar. Eğerki bir kişi mirasını erkek ve kız çocukları arasında eşit dağıtmak isterse dağıtabilir. Hatta kimisine az kimine çok verebilir. Ama deklare edilmiş bir durum yoksa riayet edilmesi gereken kıstas budur.

  Domuz eti niye haramdır? Diye sorgulasaniz, farklı farklı sebep ve açıklamalar duyabilirsiniz. Mantıklı veya mantıksız. Ama haramdır, çünkü Allah böyle emretmiştir. Bu benim için yeterli bir açıklama. Kendisine ilaç yazan doktora tıp eğitimi olmayan birisinin karşı gelmesi veya kullandığı ilaç ve içeriği ile ilgili yorum yapması ne kadar gereksizse buda öyle bence. Çünkü tıp ilmi olmadan yapılan tüm yorumlar yersiz olur. Aynı şekilde tüm ilimlerin alimi her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilen Allah ne diyorsa veya emrediyorsa bunu yapmakta ben bir sakınca görmüyorum. Ne gibi bir sakıncası olabilir? Kime ne zararı var?

  Çelişkileri ve peygamberin arkadaşı hadisesini açık bir şekilde ifade ederseniz daha makul cevap verilebilir. En azından nasıl egleniyorsunuz herkes görmüş olur ^:swh^
 5. Cinsiyete yönelik Hiçbir dayatma yok. Dünyanın nasıl nimetleri varsa, ukba'nın da öyle nimetleri var. Anlatılan budur. Bununla alakalı tartışmakta bir beis yok. Sıkıntı temcid pilavı gibi sürekli bunu argüman olarak kullanmak. Zevki bile kısa olan bu meselenin sonsuz hayat içinde bu kadar büyük bir hadise olarak görülmesi, gösterilmesi yanlış.

  Kanunlar çerçevesinde suç ve cezaların tanımı yapılmıştır. Sabıka kaydı olan insanlar nasıl topluma entegre olmakta sıkıntı çekiyorsa ve çoğunlukla ceza evlerini dolduruyorlarsa aynı şekilde kafirlerin de statüsü öbür tarafta budur. Şöyle düşünün bir işveren size iş vermiş. Çalışıyorsunuz, mesainizi tamamliyorsunuz ve almanız gereken ücreti aliyorsunuz. Öbür tarafta başka bir insan mesaisine dikkat etmiyor, başka şeylerle meşgul oluyor, hatta çalışanların iş yapmasını engelliyor ve günün sonunda aynı ücreti talep ediyor. Bu adil mi? Değil. Hayat gibi bir nimet veren, biyolojik olarak mükemmel bir sistemle insanı yaratan ve bunun karşılığında sadece koyduğu kural ve kaidelere riayet edilmesini isteyen Allah niye kafirleri cezalandırıp, inananları ödüllendirmesin? Bunu ifade etmesinin ne zararı var?

  Arap kavmi deyip meseleyi özetlerseniz, komik duruma düşersiniz. Zaten o günün şartlarında mekke ve Medine de araplar çoğunlukta. Kendi içlerinde bir çok kabile var. Arap olmalarına rağmen birbirlerine de düşman. Savunduğunuz bu fikri yüce nebinin veda hutbesi çürütmüştür. okumanız yeterli.

  Hakikat kitabevi ve kitabının yorumuna girmeyeyim. Kaç yıllık müslümanim ben böyle bir şey okumadım, duymadim. Bence tetikçi yazar ve gazetecilerin etkisi altına girmeyin. Beyinlerinizi propaganda ile yikamalarina müsade etmeyin. İnanan ve inanmayan insanlar arasında çok güzel ve değerli insanlar var. Ötekileştirmeyin. Bizi dünya hayatımızla yargılayacak olan (inancıma göre) Allah. Sizi ve inançlarınızi yargılamak haddime değil. Hz. Peygamber kendisinı çok seven her sözüne itimat eden ama müslüman olmayan amcası edu talip'le aynı çatı altında yıllarca yaşamış. Böyle bir vaka varken önümüzde, özellikle ortadoğunun müslümanları ve gayri muslumleri niye bu kadar nefret dolu, niye bu kadar cahil ki Ebu cehilce davranıyor anlamak zor.

  Neyse, islam temelini sümerlerden almışta değildir. Ortak noktaları olmadığını iddia etmiyorum. Bu ortak noktaların sebebini izah etmiştim.