1. siftahı benim açıyor olmam^:swh^
  buzlu
 2. zerdüştlük dininde;

  -kutsal bakire
  -su üstünde yürümek
  -miraca yükselmek, yaratıcıyla konuşmak
  -cennet ve cehennemi ölmeden görmek
  -çok tanrıyı tek tanrıya indirgeme
  -mehdi-mesih
  -6 günde yaratılış.
  -son peygamber

  gibi motifler olması.
  zerdüşt'ün, milattan önceki yüzyıllarda yaşamış olması. diğer dinlere temel oluşturması.
  abi
 3. ''dünya 4,6 milyar yaşındadır. buna 46 yıl dersek, 4 saattir dünyadayız. 1 dk önce sanayi başladı. 36 saniyede ormanların %48'ini yok ettik.''
 4. bu da istanbul'da yaşayanlara gelsin.

  gezi
 5. istanbul'un yeşil alanı %1.5'sa eğer, ufkum iki katına çıktı evet. çok az bir sayıymış öylesi büyük nüfusa sahip bir şehir için. geberin pis yeşil düşmanları. bundan böyle marmara denizi'ni kirletmemeye çabalasın istanbullular. çünkü bilinenin aksine, yosunlar oksijen üretiminde ağaç gibi büyük bitkilere göre 10 kat daha verimlilermiş.
 6. abi
 7. iç anadolu ve doğu anadolu insanının kaldırım fobisinin çatıdan kafasına sivri buz düşerek ölme tehlikesinden kaynaklanıyor olması. bi dayıyla yolun ortasında yürürken yaptığımız sohbette öğrendim aydınlandım. neden kaldırım sevmediğim açıklanmış oldu. eğer kendinizi yola yola atıyorsanız, hele de istanbul izmir ankara gibi büyük şehirlerde bu saçma davranışta ısrar ediyorsanız bilin ki çevresel faktörler beyninizin çalışma mekanizmasını sabote etmiş.
  abi
 8. başak purut'un erkek olması.

  (bkz: başak purut)

  ukdemi de bırakırım öyle işte.(swh)
  beyaz
 9. bilge karasu'nun erkek olması. (bkz: bilge karasu)

  ben kendisini daha çok uzun boylu siyah saçlı, badem gözlü, beyaz tenli güzel bir hanım olarak hayal etmiştim. bir de emile zola'nın erkek olması durumu var, erkek dediğin hasan olur hüsam olur, neyse.
  abi
 10. adolf hitler'in yahudi çocukluk aşkı stefanie isak. ergenlik döneminde vurulmuş adolf, ablamıza. sarışın, uzun boylu ve beyaz tenli birisiymiş mevzubahisteki kişi. söylentiye göre de bu kızın genetik bir sıkıntısı varmış, gözlerinden birisi mavi diğeri ise yeşil renkteymiş.

  adolf her fırsatta ona olan aşkını dile getirdiği halde aşkına karşılık bulamamış. ablamız adolf'a bir kere tebessüm etmiş, adolf ise haftalarca "gördünüz mü ? bana aşık! " platonikliğinde gezmiştir.

  aşkına cevap alamayan adolf körpe yaşta intiharın eşiğinden aklında " acaba o da benim için benimle hayatını sonlardırır mıydı? " soruyla dönmüştür.

  bazı uzmanlar hitler'in yahudi düşmanlığının gençliğinde aşık olduğu doğa üstü güzel bir kızın onu sevmemesinden dolayı yaşadığı psikolojik travmayı öne sürer.
  kuz