prison break - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.45)
prison break
bir inşaat mühendisi olan michael scofield (wentworth miller) başkan yardımcısı'nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi lincoln burrows'u (dominic purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar. ardından göstermelik bir banka soygunu düzenler ve cezaya çarptırılır. kaçış planlarının hepsini şüphe çekmeyecek şekilde vücutuna dövme yaptırır. sağlık sorunlarını bahane eden michael, ağabeyinin bulunduğu fox river eyalet hapishanesi'ne gönderilir. michael, içeride beklenmedik durumlarla karşılaşır ve ağabeyini kaçırmak için girdiği hapishaneden 7 kişiyi daha kaçırmak zorunda kalır. bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoru sara tancredi'yi (sarah wayne callies) ve hapishane müdürü henry pope'u kullanır. bu sırada da sara'ya aşık olur. michael'ın kaçış planında azılı gardiyan şefi brad bellick (wade williams) onun planını zora sokmaktadır.


 1. her ne kadar mesleğimin (nickimden de anlaşılacağı üzere infaz koruma memuru ) zaten çok az olan karizmasını bitirse de izlediğim en güzel dizi diyebilirim kendisine.
  2,3 ve 4. sezonlarında aynı başarıyı yakalayamasa da ilk sezonu gerçekten harikaydı.
  ayrıca 2016 sonunda 10 bölümlük 5. sezonu çekilecekmiş. heyecenla bekliyorum
 2. hayatıma breaking bad ve oz girmeden önce severek izlediğim, bittiğinde üzüldüğüm ve o vakit olsa geri döndüğüne çok sevineceğim fakat şu an çok da umursamadığım dizidir.
 3. yeni bölümün böyle olacağını hiç beklemiyordum. genelde yıllar sonra tekrar başlayan diziler beklenileni veremez hatta dizinin değer kaybetmesine sebep olur. bu zamana kadar ben hep böyle gördüm ama bu sefer öyle olmayacak gibi duruyor. dizi 8 yıl önce nasılsa aynı şekilde başladı. hiç bilmeyen birine göstersen aradan 8 yıl geçtiğine inanmaz. olaylara hızlı giriş yapmaları da muhteşem olmuş. inşallah böyle devam eder.
 4. ilk sezonu tabiri caizse efsoydu. sonraki sezonlar ortalama idi. eh işteydi.
 5. ilk sezonu muhteşem ötesi, ikinci sezonu da harikadır. bence ikinci sezon sonunda final yapıp efsane olarak kalmalıydı.
  mnb
 6. uzun bir aradan sonra yeni sezonuyla devam edeceğini ben müjdeleyeyim o zaman!
  kuz
 7. yeni sezonunun adı Prison Break: Sequel olarak görünüyor.
  gamit
 8. the less you know, is better diyerek ortalıkta gezindirir adamı. akıl oyunlarına dayalı amerikan dizilerinin patlamasına sebep vermiştir.nazarımda hepsinin atasıdır.mühendislik fakültesini sevdirir adama.
  cakal
 9. maykıl sikofiyıld'ı izlerken sürekli boğazımı temizleme ihtiyacı duyardım.
  tüm diziyi fısıldayarak bitirdi pezevenk!