saving mr. banks - john lee hancock - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
saving mr. banks - john lee hancock
amerikalı sinemacı walt disney iki kızına mary poppins hakkında bir film yapmak için söz verir. ilk başta orijinal romanın yazarı p.l. travers’dan izin alması gerekmektedir. 1961’de yazar londra’dan hollywood’a disney projesini görüşmek için gelir. fakat yüzleşemediği bazı acıları ve hesaplaşmaları vardır. california’da kaldığı süre boyunca avusturalya’daki ailesinin geçmişte çektiği sıkıntıları anımsar. o sene kaybettiği babası mr. banks karakterine ilham kaynağı olmuştur. travers ve disney film için anlaşmaya varırlar ama walt disney’in de masaya getireceği şartlar vardır.
disney'in klasikler arasına girmiş filmi "mary poppins"in ortaya çıkış sürecini ve "kamera arkasını" ele alan filmin yönetmenliğini pamuk prenses ve avcı filminin senaryosuna imza atmış olan john lee hancock üstleniyor. senaryo ise sue smith ve kelly marcel ikilisine ait. filmde walt disney'i ise tom hanks canlandırıyor.


 1. izlediğim en iyi dram filmi.hala daha arada açar izlerim ve her izlediğimde gözlerim dolar.
  travers goff ve p.l. travers (ginty) arasındaki baba - kız ilişkisini çok iyi işlemişler.baba ve kızın oynadığı sahneler beni büyüledi.colin farrell veannie rose un bunda katkısı büyük.
  aslında marry poppins filmi , fantastik komedi.ama saving mr. banks i izleyince filmin altında yatan dramı görüyorsunuz.

  filmi izledikten sonra türk sitelerinde yapılan yorumları görünce de baya şaşırdım.filmi baya kötülemişler , özellikle filmin sıkıcı olduğuyla iligli baya bir yorum vardı.

  bu konu hakkında sizinde görüşlerinizi merak ediyorum.
  lera