1. chp'den nefret etme sebebi, sebebim.
 2. parti için demokrasi ayağına, hdp-pkk stepnesi olarak görevini yapan kişi. bunun akp-erdoğan stepnesi versiyonu deniz baykal'dır. kemal kılıçdaroğlu zamanında neşteri vuramadığından, iktidar ihtimalini sonsuza dek kaybetmiştir.
 3. kanıtlanması çok basit bir şey söylüyor kendisi: öldürülen ve yaralananlar sivildi. koca devlet demiyor bak sivil olmamasının kanıtı bu, bak burda fotoğraflar burda siha'nın çektiği görüntüler, bunlar da bu kişinın diğer faaliyetleri... vs.

  bakanlar çıkıp diyor ki kendisine "sen sihalara nasıl karşı çıkarsın sihalar terörör öldürüyor" . adam diyor ki bu kişi sivildi , bak bunlar da kanıtı. bakanlar ve reisleri diyor ki; oo pkklıları savunuyor. yerli ve milli damat silahımıza laf ediyor. baydemir diyor ki gel gidelim o köylulerle konuşalım ya da başka bişey yapalim. oo diyor siha'nın kayınbabası ne kadar da herkes bana düşman terörö, siiiz yalan söylüyorsunuz diyor.
  yav arkadaş bugüne kadar kimsenin eline gecmeyen yetki sende araştırsan geçen ay bu saatte midesindeki asit miktarını bulursun. ama doğru söylediğini kanıtlayacak tek kanıtın yok.

  şimdi devlet çıksa dese ki "personel hatalı davranmış soruşturma açıyoruz" kim ne diyebilir, itibar mı kaybeder devlet, peki bu kadar bakan ve reisleri neden bir tek personeli korumak için canhıraş bir şkilde açıklama yarışına giriyor ama iddiasını kanıtlamıyor. neden??
  neden bir tek personelseeğer yapan, bu kadar çok korunuyor, keramet o personelde mi ? hayır değil, hükümet kendi yolarkadaşlarını bile harcadı bugüne kadar defalarca, bi askeri personel mi umrunda olacak.

  peki bi soruşturma açılsa bu hükümet zayiflıgı olarak algılanır diye mi korkuyor, bence bu da değil, ne peki?

  yalnızca bir şey bunu açıklar; daha çok siha alınacak damattan. sihalar zarar veriyor algisi oluşursa ihaleler acılmayabilecek. ülkeyi götürdüler, bence doydular da ama sermaye doymaz, nasıl götürdükleri ortqya çıkarsa da sermayeye bişy olmaz, kendilerinin sonu olur. bu çarkı bitirmeyen de budur.
 4. tr-705

  anlayan anladı...

  ***

  <<siz, iktidarı dizayn edenlerin muhalefeti dizayn etmediklerini mi zannediyordunuz?>>