• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.50)
Yazar emrah serbes
son hafriyat - emrah serbes
behzat ç., cinayet büro amirliği'nde başkomiser, hayata karşı işlenen suçlar uzmanı...

başına gelenlerden sonra lanet etmiş, çekip gitmişti aslında. (dizinin ilk kitabı her temas iz bırakır'ı okuyanlar bilir.) hayır, hâlâ işinin başında! ama ağzını bıçak açmıyor. tek bir laf çıkmıyor ağzından. el işaretleriyle, çehresiyle, suskunluklarla anlatıyor anlatacağını - ve tabii dellenmeleriyle...

bu bir ankara polisiyesidir...

behzat ç. ve ekibi, kötü bir renault toros'la sakarya caddesi'nden ayaş'a kadar altını üstüne getiriyor ankara'nın.

sadece cinayetçiler değil, belediyenin envai çeşit birimi de altını üstüne getiriyor ankara'nın. her yer hafriyat. kavşak inşaatıydı, kabloydu, boruydu, tamirattı...

sadece onlar da değil ama... kendine 'red kit' diyen bir adam da çukurlar kazıp duruyor. öldürdüklerini tabuta koyup gömüyor o çukurlara - gömüp polise haber veriyor. çok acayip, çok da zeki bir adam bu, feleğin çemberinden geçmiş, içinde intikam acısı... belli, polisle bir meselesi var.

behzat ç. ve ekibi, ahlak bürosu'na bile nasip olup da hâlâ kendilerine verilmeyen bir megane'ın hayalini kurarak, kötü renault'yla ankara'da fink atıp red kit'i arıyor.

bir ankara polisiyesi...


 1. emrah serbes'in ilk romanı olan her temas iz bırakır'ın devamı. yine ilki kadar güzel. amirimiz artık hayata küser ve kimseyle konuşmaz. sadece jest ve mimiklerle iletişim kuruyordur artık.
  mnb
 2. behzat ç seni kalbime gömdüm filminin de senaryosu son hafriyat kitabından alınmıştır.
 3. abi
 4. anlatılan her ufak ayrıntının sonunda bir yere bağlanması,
  -hayatımızda karşımıza çıkan saçma sapan bir çok olayın hayatımızı değiştirmesi-
  emrah serbes; biraz sen, biraz ben...
 5. konuşmayan bir baş kahramana sahip roman. sonlara doğru sanki sesini duymuş gibi oluyor insan. bu kitaptaki şule karakterine de ayrıca dikkat etmek gerek. dizisi de kitaptan aşağı kalır değildi. eğer ki diziyi daha önce keşfetmiş iseniz gözünüzde canlanan behzat ç. erdal beşikçioğlu'ndan başkası olamaz. öyle bir ihtimal yok.
  abi