suits - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.50)
suits
2011 yapımı, usa network kanalında yayımlanan televizyon dizisi, çok zeki olmasına, okuduğu her şeyi unutmamasına rağmen üniversiteden mezun olamayacak kadar tembel olan mike ross'un, eğitimini tamamlamamasına rağmen manhattan'da harvard mezunu bir avukatmışçasına işe girmesi ile başlıyor.


 1. 24 haziranda 5. sezonu başlayacak olan aşmış dizi.
 2. harvey ve mike karakterleri bir yana her oyuncunun laf dalaşına girildiğinde kendi karakterine uygun bir şekilde laf sokuyor olmasıyla gündelik hayatta nerede neye nasıl cevap vereceğinize örnek oluşturabilecek dizidir.
 3. johnny depp ve david beckham'ın günah dolu gecesinin meyvesi gibi duran harvey karakterine sahip dizi.

  şu ana kadar izlediğim bölümlerde yenilmez profil çizen, kadın avcısı karakterimiz harvey ve onun yardımcısı çok daha duygusal ve saf kalan, fotoğrafik hafıza özelliğini çok kıskandığım mike'ın eğlenceli diyalogları ise diziyi izleme nedenlerinden. arada yaptıkları göndermeleri (özellikle sineklerin tanrısı ve star trek'e olanları beğendim) tuz biber oluyor izleme keyfine.

  avukatlık camiasını işleyen başka bir dizi (bkz: better call saul) ile karşılaştırıldığında white chocolate mocha vs sert filtre kahve durumu yaşansa da olayların daha basit ve gerçekçilikten daha uzak işlenişi rahatsız etmiyor. aksine farklı bir tat alınıyor.
 4. ana karakterlerinden harvey specter'a aşık olduğum dizidir! o nasıl bir duruş, o nasıl bir karizma, o nasıl bir gülümseme yarabbim! resmen onun için izliyorum diziyi, ergenliğime geri döndürdü ya adam beni! bir de takım elbise fetişi başlattı hiç yoktan bünyede! neyse, diziye dönersek eğer; bir efsane olmasa da sürükleyicidir, amerikan hukuk sistemi hakkında çok şey öğretir. ilgilenenlere duyrulur!
 5. hukuk fakültesi öğrencilerine izletilmesi yasak olması gereken dizi. sonra icra dairelerinde hayal kırıklığı içinde ağlıyorlar.
 6. hukuk temalı bir dizi için; ne kadar ilgi çekici olabilir ki! denilebilir. lakin sürükleyici,bilgilendirici ve sağlam karakterleri ile zor olanı başarmıştır. tebrik edilesidir.
 7. sevgiliyle birlikte izlenildiğinde ayrı bir tat veren dizi. belki de hepsi öyledir, bilemedim.
 8. hukuk'u sevdiren dizi. fakat kelime oyunlarını ve bir çok dava ile ilgili cümleleri toparlamak anlamak gerçekten abd kültürü ve iyi derecede hukuk bilgisi istiyor.
  lütfen biraz daha atraksiyon.
  en beğendiğim karakter tabiki de donna!
 9. harvey: “biri kafana silah dayadığında seçeneklerin nelerdir?”
  mike: “neden bahsediyorsun sen? söylediklerini yaparsın yoksa seni vururlar.”
  harvey: “yanlış. silahı alırsın veya daha büyük bir silah çekersin. veya blöflerini görürsün. veya mümkün olan diğer 146 şeyden birini yaparsın. eğer kendi kendine düşünemiyorsan belki de bu iş sana göre değildir.”