the witcher 3 wild hunt - youreads 1. yılın en iddaalı oyunlarından biri. hikaye olarak, oynanış olarak, grafik olarak, beklentileri fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor.
 2. steam'de büyük yaz indirimine dahil olursa havada kapacağım sanatlı eser.
 3. 2015'i domine etmiş, şuan itibariyle rpg türünün tepe noktası olan oyun.
 4. cd projekt red yapımı, 2015'in en iyi (tüm oyun türleri dahil) oyunudur.

  yapımcı şirket: "biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu." demiştir.
 5. 9.9/10 0.1niye kırdım hiç bilmiyorum
  bence yapılmış en iyi rpg (combat,dialoglar,hikaye,crafting,yan görevler hepsi çok iyi) oyunun türkce cevirisi yolda umarım güzel çevirirlerki türk oyuncular da bu muhteşem oyunu tatsın.
 6. Bütün oyunla ilgili spoiler içerir.

  !---- spoiler ----!

  son iki haftadır bir yandan kitaplar bir yandan bu oyun witcher'a boğuldum. 88 saat sürmüş toplam maceram bütün görevleri yapmaya çalıştım atladığım elbet olmuştur.

  velen'de umutsuz terk edilmiş yerlerde dolaştıktan sonra novigrad o kadar etkileyici geldi ki. oyunlar için yapılan en iyi şehirlerden biri kesinlikle. oxenfurtta üniversitenin kapanmış olması biraz üzdü. buralardaki gidilebilecek her yere gittim pişman değilim.

  skellige çılgın bir yer hele dövüş görevlerini yaparken. başka biryerde ayı ve trolle çıplak elle dövüşebileceğini sanmıyorum.
  burada adalardaki keşfedilecek yerleri keşfettim. denizlerde yığınlar yer var ama sanıyorum hepsi smugller cache ve spoils of war. birazını yapıp bıraktım sıkmaya başladığı için içimde de kalmadı değil ya ilginç görev vardı diye.

  kaer mohren'e ilk oyundan sonra dönmek güzel oldu. etrafını keşfedip tarihi ile ilgili ufak parçalar bulmak. lambert ve eskella takılmak heleki sarhoş muhabbeti efsane. rakı sofrası geralt'ı http://i.imgur.com/qNFGGTW.png

  death marchta oynadım. ilk seviyeler kesinlikle sonlardan daha zor. oyun başında alışana kadar kaç kere öldüm hatırlayamıyorum. gezerken yüksek seviye yaratığa denk gelip topuklamak bile zevkli. drownerlara burdan tebriklerimi yolluyorum ilk oyunda yürüyen iksir malzemesinden oyunun bence en zor düşmanına dönüşmüşler. benim için en sinir düşmanlar golem ve türevleri ölmek bilmiyorlar.
  drowner > kurt sürüleri > nekker >.....> eredin. eredin demişken son boss olarak çok kolaydı nerde 2. oyundaki letho nerde bu.

  witcher kontatları çok iyi olmuş. şuraya bir yaratık atalımda oyun dolsun denip yapılmamış özenildiği belli. oyuna alıştıkça yaratıkları öğrendikçe geraltla olay yerini incelerken bende tahmin yürüttüm. ipuçlarına bakıp doğru sonuca ulaşmanın zevkide paha biçilemez.

  gwent içinse insanlar oynarken görmüştüm sevmem diye düşünüyordum. bu kadar yanılmazdım. internette bazıları yazmıştı gwent'in etrafına ortaçağ fantazi oyunu yapmışlar diye hak verdim. tez zamanda online oyuna dönüştürmeleri dileğiyle.

  karakterlere gelirsem,

  triss, yennefer var diye biraz hakkı yenmiş. son kısımlarda konuşamıyorduk bile. novigradda olan bölümler güzeldi. witch hunterlara gittiğimiz bölüm epey etkileyiciydi. menge denen yavşağın bozağına bıçağı geçirimesi hele hiç beklemiyordum.

  yennefer, trissi seçtiğim için bütün oyun boyunca uyuz davrandı sanıyorum (that was a good bed). bir sonraki oynayışımda seçip göreceğim nasıl yaptıklarını. ilişkiye devam edip etmemenin belirlendiği last wish çok hoş olmuş. cin ile başlayıp cin ile bitti. bioware nasıl yapardı düşündüm.

  keira, radovid manyağına gitmekten vazgeçirdim. ayrıca çok tatlı velen'e renk getiren karakterlerden olmuş.

  vesemir, oyunun başından beri kesin ölecek diyerek oynadım. grifini atlatınca biraz rahatladım ama kurtulamadı. üzdün yaşlı kurt.

  lambert ve eskel, eskel'in o kadar üzerine düşmemişler ama labert bomba. this is a job for vesemir!

  dandelion yine dandelionluk yaptı. geralt'ın en zorlu mücadelesi kesinlikle dandelion .
  http://i.imgur.com/t6KTkWA.png
  ttp://i.imgur.com/mchmfex.png

  zoltan adam gibi adam. gwent için milletin birbirini öldürmesi güldürdü.

  priscilla tam herşey güzel giderken saldırdılar. düzeldi mi düzelmedi mi belli değil. şehirde de bulamadım.

  dijkstra hep yardım ettim adama çok tuttuğum karakterdi ta ki bro roche'u öldürmeye çalışana kadar.

  roche, ves ve thaler sadece bu karakterlerin olduğu oyun yapsınlar oynanır. thaler'ın ağzı eskisinden de bozuk.

  radovid, geberdi gitti kılıcı sokamadım ona yanıyorum.

  ciri, bulana kadar canımız çıktı.
  http://i.imgur.com/WvdZBIs.png
  buluncada karşıma bu sahne çıktı ya oyundaki en etkileyici sahnelerden bence. çaresizlik, korku burada yıkıldım. geralt'a sarıldığı anda içim rahatladı. diyecekte pek birşey bulamıyorum ciri için <3


  oyunun sonunda imparatora ciri öldü dedi. ben orda yine yıkıldım. ciri'nin hatırasına kılıç yaptırmış sandım. hana girince müzik değişti ciri göründü ben rahatladım yine aynı oyunda 2 kere bir karakter öldü diye yasa girdim çıktım.
  sonuçta ciri witcher oldu, nilfgard kuzeyi ele geçirdi, temeria içte bağımsız, skelligede cerly kraliçe, geralt triss ile kovirde yaşıyor arada ava çıkıyor. bunlara tamam ama diğer karakterlere ne oldu, ciri nasıl kurtuldu bunllar hep havada kaldı.

  bittikten sonra az birşeyde olsa konuşabilseydik karakterlerle keşke. hüzünlüyüm. new game+ gelsin bir daha başlıyorum.

  !---- spoiler ----!
 7. sömestr tatili boyunca günde onlarca saat soluksuz oynayarak 2 kere zor ve en zor zorluklarda bitirdiğim oyun. pek çok aaa oyunun yaklaşık %30u fiyatına yapılmış. ilk defa witcher oyunu denedim. karakterlerden , müziklerden , senaryodan , grafiklerden kısaca herşeyden çok memnun kaldım. hele de ard skelligde manzarayı seyrederek soundtracka kapılıp manzara izlemek var ya. anlatılmaz yaşanır bir oyun.
 8. blood & wine genişleme paketini sabırsızlıkla beklediğim gönlümün efendisi.
 9. oynamaya baslamasi bu haftaya nasipmis.

  bu oyunu oynamayan kisi rpg seviyorum demesin, ki adamlarin topladigi oduller bunun kaniti. skyrimden sonra saracak gercek bi oyun buldugum icin de ayrica mutlu oldum. okudugum ve duydugum kadariyla oyun derya denizmis zaten, e biz de yakinda icinde boguluruz heralde hikayesini cozdukten sonra. (*:swh)