1. toplu taşımada yüksek sesle telefonda konuşmak kadar irite eden birşey yok beni. katlanamıyorum elimde olsa kalkıp o telefonu fırlatırım. sen bu kadar geniş olabilirsin sülalene kadar sevgilinle ne yaptığına kadar herkesin içinde anlatabilirsin ama ben dinlemek zorunde değilim. bir kaç kere uyaranlara da rastladım. verdikleri cevaptan belli zaten saygıları. sana ne istediğim gibi konuşurum tarzında. zaten saygısı olan etrafındakileri düşünüp ona göre davranır.
 2. toplum içinde olmasa da bu benimdir. yani az toplumlu insan içinde.

  bir şekilde olayların seyrine göre o ses yükseliyor arkadaşım. ne kadar da dikkat etsem yok olmuyor. yüksek ve tok bir sesle konuşuyorum.
 3. toplu taşıma araçlarında yüksek sesle konuşanlar bize ne mesaj verir?
  konuştuğum şey çok önemli, o kadar keyifli harika bir hayatım var ki işte renksiz hayatlarınızın içinde bunun farkına varın! çok mutluyum ha ha! acayip ilginç şeyler konuşuyoruz şu an kankamla, kankimle...
  bık bık bık bık bık ...
  sizin bir şey okumanıza, dışarıyı huzurla izlemenize, sessizce gözlem yapmanıza, kısa seyahatinizin onun yüzünden işkenceye dönmesine aldırdığı yoktur.
  gürültü insan sağlığını tehdit eder. gürültü saygısızlıktır.
  finliler birbirlerine olan saygıları nedeniyle toplu yaşanan her yerde özellikle toplu taşıma araçlarında sessiz konuşurlarmış.
  şimdi bu yüksek sesle konuşan biri kendimi düzelteyim, haklılar demez de bana dönüp o zaman o ülkelere git diyebilir.
  şaşırmam yani!
 4. sadece kendi deneyim ve gözlemlerimizle sonuca vardığımız. bence de yüksek sesle gülen basit trip parçacıkları yayıyor ve onu yargılamadan biraz kınamak istiyorum. komik yani. halbuki herkes benim kafamdaki gibi davransa muhteşem olur. çünkü özgürlüğü çok güzel tanımlarım. tam bir hep iyi niyetimden kaybettim insanıyım.

  birtakım adap kurallarını, burjuva takıntılarını umursuyorum ve bu yüzden rahatsız oluyorum derseniz onu gayet iyi anlarım ve hak veririm. ama bir insanın hareketlerinden bir sonuca varmak büyük saçmalık.
  sezgi
 5. nedendir bilmiyorum ama böyle insanları dinleyesim geliyor bazen, herzaman da değil tabi. mesela o günüm çok iyi geçiyorsa moralim de yerindeyse dinlerim. konuşan şahıs tanımadığım biriyse ve de tanımadığım başka biriyle sesli konuşuyorsa dinlerim onu. niye dinlemeyeyim ki? belli ki derdini anlatacak birini bulamıyor ya da dikkat çekmek mi istiyor, çeksin dikkatimi efendim. arkadaşlar arasında da vardır böyleleri, birşey söyleyince diğerleri pek takmazlar bu kardeşimiz değerli fikrini. kardeşimiz de sanır ki sesi biraz az çıkıyor belki de ondan duyamiyorlardir. orda hemen devreye girip bu kardeşimin söylediklerini bütün dikkatimle dinlemeye koyulurum. sonra ben mutlu, o mutlu kalan hayatımıza devam ederiz.
  nagan
 6. bir yanım insanlık hali derken diğer yanımın ağzına bir tane çarpmak istediği insandır
  özellikle hava nemliyse başım ağrıyorsa sesi beynimde yankı yapıyorsa
 7. 2 seçenekten birine dahil olandır:

  1- yaptigindan habersizdir. dagdan inmis bir barzodur, insanlari rahatsiz edip etmeme gibi bir kavramla henuz tanismamistir.

  2- bilincli olarak yapmaktadir. sinema onlerinde, kafelerde, alkollu mekanlarda bu cins sigirlardan en az 3 unun, mumkunse 4 unun toplanmasi durumunda cevreye "bakin, nasil da egleniyoruz, tam eglenilecek adamlariz aslinda biz" mesajlari yollamasi durumuna hepimiz sahit olmusuzdur.
 8. karakter olarak çoğu şeye karşı değilim. olamıyorum yani, birazcık bilinmezciyim herhalde. ama yüksek sesle kahkaha atan tiplere çok pis ayar oluyorum. gerçi bundan size ne, onu da bilmiyorum ama çok yakın bir arkadaşım var, kafa dengi birkaç kişiyi de buldu mu anıra anıra kahkaha atıyor, deli oluyorum ya. "gülme" fiilini normal yani doğal bir şekilde yerine getirdiğinde bu kadar anıramazsın, bu resmen rol yapmak. vallahi deli oluyorum ya, ne yani, insanlara "ben çok mutluyum" mu demek istiyorsun? bazen düşünüyorum, acaba ben bu arkadaşımın mutlu olmasını çekemiyorum mu diye, ama yok ya bildiğin anırıyor amına koyayım. şimdi düşündüm de toplum içinde anıra anıra gülmeyi bir stres atma yöntemi olarak kullanıyorsa bir lafım yok. ama basit triplerde mesaj verme çabasıysa ta amına koyayım o arkadaşımın.
 9. öğretmen olma olasılığı yüksektir. malum, mesleki deformasyon.