1. insanların neye, nasıl ve ne kadar sevineceğine ya da neye, nasıl ve ne kadar üzüleceğine karar verme arzusuyla yanıp tutuşan hastalıklı zihinlerin yadırgadığı eylem.

  size ne ulan, size ne? dünyada 7 milyar insan var, 7 milyar farklı üzüntü tezahürü olabilir. kaldı ki, üzülüp üzülmemek de onların tasarrufu. ya da ne kadar üzüleceklerine, ne kadar şok yaşayacaklarına karar vermek...

  kimine göre sinema yorumu yazmak en olağanüstü durumda dahi devam edilmesi gereken yaşamsal eylemlerden iken, kimine göre de sinema hakkında yorum yazanları eleştiren yazılar yazmak böylesine elzem bir eylem.
 2. "bizi sanat / edebiyat / bilim kurtaracak"
 3. vicdan mastürbasyoncularının ayıpladığı harekettir.

  öncelikle ahlak otoritesi gibi davranmayı, ben çok duyarlıyımcılığı bir kenara bırakın. tv ekranlarında acıklı müziklerle bezeli haberleri izleyip, sonra burada girdi giren yazarlara sataşarak vicdan mastürbasyonu yapamazsınız! mesele kimin neye üzülüp üzülmediği ya da ne kadar üzüldüğü bile değil. bu platformun amacının ne olduğu belli, ne için kullanıldığı belli.

  emin olun herkes gelişen olaylara üzülmekte, belki de eleştirdiğiniz adam hastanede yaralı arkadaşını beklerken giriyor o eleştirdiğiniz girdiyi. ancak sizin yaptığınız buradakilere sataşıp vicdanınızı rahatlatmak, en doğru benimcilik oynamak.

  tepki göstereceğiniz insanlar sizin vergilerinizle alınan araçlarla işe gidiyor şu anda, ya da çaylarını içiyorlar, bir kısmı ucuza arazi kapatmak derdinde, bir kısmı ihale ayarlamakla meşgul. gidin onlardan hesap sorun! tepkinizi göstereceğiniz platform ise burası değil, sokaklar! ama siz burada gelip insanlara sataşırsanız, boş boş vicdan mastürbasyonu yaparsanız benim aklıma tek gelen şey şu oluyor; 5 dk sonra neye atarlandığını unutan, daha sonra ise porno izleyip yellene yellene uyuyan tipler!

  edit: yazım hatası düzeltildi.
 4. şahsen ülkenin ne olduğu umrumda değil artık. böyle bir toplumun yıllardır yaptığı seçimler, kültürü, yapısı uzun süreli hayatta kalmak için uygun değil. sözlükteki yazarlarda istediği konuda istediği zaman yorum yapmakta özgür ajitasyona gerek yok.
 5. sinema, müzik, resim... kısacası sanat, umudu diri tutar. bunlara sarılmazsak bu boktan dünyada akıl sağlığını nasıl korur insan?
 6. dostum hiç kusura bakma ama ülke kan gölüne dönmüşken entry yazmanın da bir farkı yok benim gözümde.facebook'ta profili karartanların, twitter'da hashtaglere yazanların eylem yapıyoruz sanrısı beni deli ediyor.
  windy
 7. ulkeyi o kan gölünden kurtaracak olan insanlardir.
 8. bu ülkede sinema yorumu yapmak için ülkenin kan gölünden çıkmasını beklesek ülkede sinema sektörü biter.

  böyle ülkenin aq diyip yaptığım ve az sonra doctor strange filminden çıktıktan sonra tekrar yapacağım şey.
 9. kahvehanede ülke kurtaranlara dert olmuştur.