yedi numara - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.46)
yedi numara
aynı üniversitede okuyan ve aileleri başka şehirde yaşayan dört kız arkadaş, yurtta rahat edemedikleri için beraber bir ev kiralamaya karar verirler.fakat oturabilecekleri, beğendikleri evlere ya maddi güçleri yetmez ya da ev sahipleri evlerini öğrenciye kiralamaz.

sonunda iki katlı ahşap 7 numaralı evin kiralık olduğunu görürler. hiç çocukları olmamış ama birbirine çok düşkün vahit ve zeliha çiftinin olan bu ahşap evin üst katını, 4 kız arkadaş kiralar. fakat bakkal vahit'in saf, taşralı amca oğulları da istanbul'a gelip aynı evin alt katına yerleşince cümbüş başlar!


 1. efsane bir trt dizisiydi bu. sımsıcak ve samimi havası, harika espri anlayışı, goçlar, pülüçler, vahit emmi, zeliha yenge, sabit ve daha nice güzel karakter... çok kaliteliydi. yeri hep ayrı olacak.
 2. recep; televizyon bozulmuş
  haydar ; yayından dır yayından
  recep ; yayı nerde ki bunun
  güzel diziydi
 3. bir nesli büyüttü bu dizi...
 4. tekrar başlasa dediğim çocukluktan gençliğe evrildiğim dönemin dizisidir.
  zepur
 5. en sevdigim turk dizilerinden biridir. bazen data analizi yaparken arka planda acip dinliyorum goclarla puluclerin muhabbetlerini. haydar, recep, sabit, yusuf guduk, armagan, cansu, ruya, ayten...hepsinin yeri ayri, kucuklugum onlari izleyerek gecti heralde galiba sanursam. simdi malesef boyle guzel diziler cekilmiyor...
 6. Bir zamanlar Cristiano Ronaldo'dan once akla ilk bu dizi gelirdi yedi numara deyince...Simdi boyle guzel diziler pek yok. Aklima gelmisken sevdigim bir sahneyi de paylasayim, goclarla pulucler!
 7. senaryo olarak vasatın altında bir diziydi. ama gerek oyunculuklar, gerek dizideki sevgi teması ve saflık ile unutulmazlar arasına girmiş bir dizidir benim için. ha ama o sevgi saflığın gerçek hayatta olmadığını görünce de insanı üzer. arada başka bir iş yaparken radyo tiyatrosu havasında izliyorum şu aralar.
 8. ocak ayı ortasında ev arkadaşımla yeniden izlemeye başlayıp bir bölüm sabah bir bölüm akşam olmak üzere ilaç gibi alarak iki ay içinde bitirdiğimiz efsane dizi. ne (bkz: friends) ne (bkz: leyla ile mecnun) ne(bkz: how ı met your mother) bana bu denli komik, bu denli samimi gelmiştir. dizideki recep ile meryem karakterlerinin ve ayten ile evren karakterlerinin gerçek hayatta evli olmaları da ayrı bir noktadır.
 9. her can sıkıntısı durumunda kendimi ödüllendirmek için birinci bölümünden izlemeye başladığım ender dizilerden biri. çok sevecen çok samimi tatlı komedi bir yapım. bir benzeri için (bkz: how i met your mother)
 10. ortaokulda turk dili ve edebiyati hocamizin ((*:cok matrak adamdi vesselam)) tavsiyesi ile izlemeye baslayip, muthis keyifle takip ettigim trt dizisiydi.
  bir de sidika vardi, bir mizah yazari olan atilla atalay'in senaryosunu yazdigi. o da ince mizah anlayisi ve zeka dolu senaryosu/diyaloglariyla doneminin kaliteli yapimlarindandi.