1. ekşi'nin metalı hali, daha yazarcı hali olarak pazarlanıyor defakto şekilde fakat gel gör ki
  şöyle de bir şey var:
  http://i.imgur.com/T9ofdqo.png
  benim ''amaçsız'' trollemem trollediğim kişilerin, vicdani olmayan kararları, keyfi uygulamaları sonucu doğan bir boşluğu doldurmak üzere kurulmuş bir sitede kabul görmüyor.
 2. duyuru başlığını takip ederken takipten kaldırmak istediğinizde, takip edilen başlıklar bölümünde aynı başlığın bir daha oluşmasına tanık olduğum sitedir. ne demek istediğimi daha net anlatabilmek adına:

  http://i.hizliresim.com/lpwegg.jpg

  edit: sorun çözülmüştür.
 3. trol olmadığı konusunda hem fikir değiliz gençler.

  tanım: öyle görünüyor ki "kültür" odağını kaybedecek olan ve trol karşıtı olduğunu yazmasına rağmen gerekli uygulamaların yapılmadığı, şikayetlere bir cevap verilmeyen ve neticesinde samimiyetini kaybeden ve insanların kendisinden uzaklaşmayı teba olmamak adına tercih edebildikleri, mahalle sıcaklığından metropol vurdumduymazlığına dönüşmüş site.
 4. one
 5. Fındık kabuğunu doldurmayacak yazılar yazmalı mı yazmamalı mı diye düşündüğüm yenilik ve kalite vadeden "interaktif kültür ağı".
  Mesela şöyle bir yorum bulunmalı mı bulunmamalı mı?
  http://youreads.net/yorum/30366
  Kötü bir duruma bürünmesini hiç istemiyorum. Bugün ekşisözlük'ün içinde bulunduğu hal gerçekten çok kötü. Troller, bilgisi olmadan yazan insanlar, yorumunun yarısı küfür olan insanlar,...
  Umarım amacına ulaşır.
  buzlu
 6. bu resimde ki mesajı ciddi ciddi moderasyon mu atmış , merak ettiğim oluşum.

  edit : moderasyon tarafından atılmamış. iki kullanıcı arasında ki mesajlaşma. siz benim sazanlığıma verin.
 7. ciddi ciddi şu şekilde reklamını yapmış olduğum site.
 8. kendisine getirilen bütün eleştiriler zamanında benim sonuna kadar kullandığım özgürlük ortamının benle aynı fikirde olmayan kişilerin kayırılması ve benim uzaklaştırılmam sebebiyledir. bilenler bilir. benim uzaklaştırıldığım gün dağıldı bu platform. benim ölümüne tartıştığım insanlar da o güzel atlara binip gittiler.
  http://youreads.net/yorum/28859
  http://youreads.net/yorum/27812
 9. Yeni tanıştığım ve livemocha.com gibi faydalı bir dil paylaşım platformundan ( #55804 ) haberdar olmamı sağlamış güzel site... Şimdiden çok teşekkürler...

  Ayrıca belirtmeden geçemiyeceğim, yazılanlarda kötü sözcüklerin olmayışı insanın daha bir ısınmasını sağlıyor.
 10. kendisi için laflar hazırladığım sözlük.

  öncelikle şuradaki yorumumda belirttiğim üzere, sözlüğün adından pek hoşnut olmadığını tekrar belirteyim. ancak "sözlük adı değiştirilsin" gibi bir öneride bulunacak değilim, olan olmuş bir kere.

  şimdi...

  üye olurken gözüme takılan bayağı bir şey oldu. bilgilendirme yazısı acemice hazırlanmış, ve bu acemilik sözlüğe ilk adımını atarak kayıt olmaya karar vermiş kişi için olumsuz bir izlenim yaratıyor. bu "edebi" acemiliğin dışında birkaç imla hatası da barındırıyor ve bir sözlük için bu sanırım hiç de iyi bir şey değil.

  yeni kayıt olan kişilere verilen "okur" ünvanı ile normal üyelerin sahip olduğu söylenen "youser" ünvanı arasında hiçbir anlam bütünlüğü yok. ufak detaylar önemlidir ancak bunlar ufak detay da değil, nasıl biri de çıkıp "abi bunlar uymadı" dememiş, anlamlandıramadım. ya ikisi de türkçe olur (ki olmalı), ya da "okur"u "youreader" falan yaparsın.

  yine bilgilendirme yazısında, pozitif karmaya sahip olan hesapların onaylanacağı belirtilmiş. iyi de, kişiyi eksileyenlerin artılayanlardan fazla olması her zaman kişinin kötü yazdığı anlamına gelmez ki? çoğunlukla aynı fikirde olmayan insanlar sindirilmiş olacak böyle olursa ve azınlık diye bir şey olmayacak sitede. pozitif karmanın tek tercih sebebi olması da doğru değil bu sebeple.

  ilk izlenimlerim bunlar. hal buyken, sağlam yazarlara pek çekici geleceğini sanmıyorum sözlüğün. sözlükteki herkesin mutlu mesut, her şeyin güllük gülistanlık gözükmesi benim pek hoşuma gitmedi. evet, tema güzel; ortam güzel. ancak sözlüğün pohpohlanmaya değil, eleştiriye ihtiyacı var. eleştirelim ki daha iyi bir yer haline getirelim.
  ajora