1. hayırlı olsun. bu başlıktan ya da çevrimiçi olarak tünel'den tasarım ve işlevler hakkında computerguy'a görüş-öneri bildirmekte fayda var.
  abi
 2. tasarımı istekler doğrultusunda değiştirilmiş radyo. gündüz türkçe müzik yayınına başladı.
 3. ^:selam^
  radyo tiyatrosunu okuyunca aklıma geldi; şiir programı olabilir mesela; bunu derken aklımda şairlerin kendi sesinden şiirleri var özellikle. yky yayınlarının şiir kitaplarının yanında verilen cdleri ile başlanabilir. onun dışınca genco erkal gibi bir değer de var halihazırda.
  onun dışında herhangi bir yerde yapılıyor mu bilmiyorum ama şiir gibi öykü dinletisi de yapılabilir. ama bunun için kaynak var mı bilemem.

  hayal ediyorum sadece.
 4. türkü temalı programa tam not vermek istiyorum. en sevdiğim yayın olacak gibi şimdiden. yuh yuh diyerek girdik.^: :)^
  abi
 5. harbi keyifli bir radyo. emeğini sakınmayan süper dj'lerimize ne kadar teşekkür etsek az. dinleyici kadromuz sınırlı şu an, belli bi kemik kitle ve ara ara değişen diğerleri oluyor. bence bu muhabbeti ve güzel müziği daha fazla kaçırmayın. desteğinizi esirgemeyin.
  abi
 6. bu haftanın tiyatro akışı:
  09.05.2016 pazartesi: bir delinin hatıra defteri - burun - gogol
  seslendirenler: şener şen, münir özkul, müjdat gezen
  10.05.2016 salı: satranç - stefan zweig (1. bölüm)
  seslendiren: okan bayülgen
  11.05.2016 çarşamba: satranç - stefan zweig (2. bölüm)
  seslendiren: okan bayülgen
  12.05.2016 perşembe: kral lear – william shakespeare
  13.05.2016 cuma: kanlı düğün - federico garcia lorca
  seslendirenler: cüneyt türel, şener şen, suna pekuysal
  14.05.2016 cumartesi: ceza sömürgesi - franz kafka
  15.05.2016 pazar: beyaz geceler - fyodor dostoyevski
 7. dj merc ile şahane müzikler eşliğinde bir geceydi, halen de devam ediyor radyonun muhteşemliği.

  ancak bir önceki yoruma şu başlık altında katılmak durumundayım. (bkz: youreads fm tünel)

  *bkz vermeyi de becerememişim.
 8. bence tasarımının iyileştirilmesi gerekiyor. bu haliyle de elbette dinleyici ve dj ihtiyaçlarını karşılasa da geliştirilse çok daha keyif alacak herkes.

  - tasarım dili tıpkı youreads.net gibi olmalı öncelikle bunu söylemem lazım.
  - youreads fm'de eksikliğini çektiğim şey nick ile giriş olmaması. radyoya giriş yapıp youreads ile giriş, facebook, twitter ile giriş seçenekleri olsa iyi olurdu. ben tercihimi youreads profilimden yana kullanırdım.
  - dinleyicilerin görünmesi hususu da çok önemli. dinleyenler şeklinde bir kısım olmalı ve dinleyici nickleri ve diğer ziyaretçiler de misafir dinleyici şeklinde +1 görünebilir. dj'ler farklı renk ya da mikrofon simgeleriyle belli edilebilir.
  - dinleme seçenekleri iyileştirilebilir. tarayıcı playerı ile radyo üzerinden dinlenebilir fakat şimdi kullanıldığı gibi üstte bir flash player ile değil. tunein ve winamp benzeri programlar için masaüstünden dinleme seçeneği olabilir.
  - dinleyici ekrana baktığında şarkıyı, şarkıcıyı, program adını ve dj nickini ayrıntılı görmeli. youreads kullanıcısı ise hızlıca mesaj atabilmeli. eğer çalınan şarkı youreads müzik kategorisinde varsa tek tıkla alakalı başlığı okuyabilmeli.
  - dj'in youreads profiline, dilerse twitter, last fm, soundcloud profiline ulaşabilmeli.
  - yayın akışı ve dj sayfaları iyileştirilmeli. çok daha şık ve youreads yorumlarına yakışır bir tarzda tanıtım yazıları ve program afişleri olmalı.
  dj'ler için jingle gibi seçenekler olsa ne hoş olurdu.
  - program sayfalarına youser'lar yorum atabilmeli.
  - dinleyiciler dilerse ışıkları kapatabilmeli, hayallere dalabilmeli. :)
  - radyo istatistikleri olmalı, en çok çalınan şarkı, en çok çalan dj, en çok vakit geçirenler vs.
  - şu an youreads fm'in tasarımında bir bütünlük yok, neredeyse her sekme ayrı ayrı renklerde. özellikle alt kısımdaki siyah bölüm çok kötü. sayfa her yenilendiğinde şarkı başlaması da güzel değil. ayar çekilmeli.
  - dj'lerin olabildiğince yararlı kullanabilmeleri adına teknik fikirler gündeme alınmalı.
  - özellikle chat konusu çok önemli. yan uygulamalar değil bizzat youreads fm'e özel kodlanmış chat olmalı ve chat'e giriş isteğe bağlı olmalı. yani konuşmaya katılan kişi "hey millet haydi sohbet edelim" meramını belirtmeli. chat'te her yazılan yazı sonrası alta inme olmamalı. koyu, yazmak ve smiley kullanmak olmalı. @mention kesinlikle olmalı. mutfağa su almaya giden adam hakkında konuşulunca haberi olsun. :)

  dj'ler ve ortamı sevdiğim için aklımdan geçenleri aktarmak istedim. keyifli dinlemeler.
 9. bir rivayete göre yann tiersen çalıyormuş şu sıralar. amelie film müziklerinden başlanmış çalınmaya...
  düşünün şimdi mesai bitimine çok az kalmış. bitse de gitsek modu. yada serengitinin istanbul şubesi 500t de yer kapma savaşının ortasında... bırakmışsın bunları bir kenara, dışarıyı seyrediyorsun. okuldan çıkmış çocuklar mahallede top oynuyorlar kızlı erkekli...
  lise dağılmış. genç aşıklar el ele... günbatımında, şehrin son ve biraz yorgun koşturmacası var, soluk alma ihtiyacındaki bedenlere bir parça melodi ve huzur...