• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
game of thrones
game of thrones george r.r. martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir hbo dizisi. yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. ihanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden kadim duvara kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'demir taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.
 1. s06e10 sezon finali...
  !---- spoiler ----!

  winter is here....

  !---- spoiler ----!

  !---- spoiler ----!

  dizinin en iyi sezon finaliydi. hatta 60 bölümün ilk üçünde yer alır. lord'ların jon snow'u kabulü, cercei'in demir tahta geçişi, khalesi'nin westeros'a muazzam ordusuyla yola çıkışı, arya'nın ölüm listesinden bir kişiyi daha eksiltmesi, dincilerin havaya uçması (bazı ölümler üzmüştür tabi), lyanna'nın jon snow'un annesi olduğu, kızıl büyücünün sürgünü... her şey çok iyiydi.. kütüphane sahnesi bile efsaneydi. tyrion'un kraliçenin eli oluşu falan filan. bölüm muntazamdı. müzikler zaten tartışılmayacak kadar güzeldi.

  !---- spoiler ----!

  game of thrones 6. sezonunda bize izlettiği o ilk 8 bölümün telafisini son iki bölümle vermiştir. artık 9 ay boyunca yeni sezonu bekleyebiliriz. küfürlerle ayrılmadığım için mutluyum...

mesaj gönder