1. kitapların, filmlerin, puan verilebilen tüm içeriklerin başlığının hemen alt tarafında "izledim / izlemek istiyorum, okudum/okumak istiyorum" diye bir bölüm var. filmi izlediysen, izledim'i seçip yan tarafta puanlama yapabiliyorsun. böylece okuyucu da görüyor ki evet, bu film izlenmiş, youreads üyelerinden şu kadar puan almış.

  burada bir sorun var.
  film üzerinden gidelim:

  1- izledim'i seçmeden puanlama yapılamaması gerekir. insanlar okumadığı kitaplara, izlemediği filmlere puan vermesin. ha, diyeceksiniz ki "adam izlemediği halde izledim işaretler." ona yapacak bir şey yok. o onun ibneliği.
  2- tamam, bu film youreds yazarlarından 8 puan almış ama bu filmi kaç kişi oylamış? bu da önemli bir kriter.
  bir eserle (başlıkla) ilgili istatistiklere ulaşmanın çok zor olduğunu düşünmüyorum.

  -kaç kişi izlemiş?
  -kaç kişi izleyecek?
  -kaç kişi puan vermiş?

  başkalarının ne düşündüğü neden bu kadar umurumda?
  aslında değil. ama orada bir puanlama varsa bu puanlamanın şartlarını da bilmek gerekir.
  buraya recep ivedik 5 başlığı açıp 4-5 arkadaşımla 10 puan veririm. 8'in altına düşüremezsiniz sonra. veya imdb top 100'den bir film başlığı açıp 4-5 kişiyle 1 yıldız yapıştırırım, tekmil youreads 5'in üstüne çıkaramaz.

  ondan sonra cümle alemin ağzına sakız oluruz. "ahaha amk adamlar kültür sitesi açmış, recep ivedike 8,5 puan vermişler, the shawshank redemption 3,7" diye.

  buraya yazdıklarımı yönetimden, yazılım ekibinden kimsenin sallamadığını biliyorum.
  yarın bir gün "başlarım lan youreads'a falan ben kendi sitemi kuracağım" diyen olursa onlar da feyzlensinler işte.

  bir de izlediğiniz filmlere, okuduğunuz kitaplara düşüncelerinizi yazın sevgili arkadaşlar. kendinize notlarınızdan, itiraflarınızdan, 17 yaşında ne bok yediğinizden çok daha değerli şeyler bunlar. valla bak.

mesaj gönder