• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.44)
sen aydınlatırsın geceyi - onur ünlü
cemal, manisa'nın akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkanlarında çalışan bir adamdır. kendi halinde gibi görünen cemal'in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez... öte yandan hemen hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz. ama hiçbiri de süper kahraman değildir. herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder...
onur ünlü'nün son filmi fantastik ve absürd dram türleri arasında gidip gelen bir yapıya sahip. oyuncu kadrosunda leyla ile mecnun ve şubat dizilerinden de tanıdığımız ali atay, ahmet mümtaz taylan, damla sönmez, serkan keskin, nadir sarıbacak, cengiz bozkurt, demet evgar, ercan kesal ve tansu biçer gibi önemli isimleri barındıran filmin senaristliği de yine onur ünlü'ye ait. eflâtunfilm'in yapımcılığında kotarılan film özellikle görsel yönü ve siyah-beyaz çekimi ile ilgi çekiyor.
  1. büyük bi onur ünlü hayranı olarak cok beğendiğim ve severek izlediğim filmi.

    !---- spoiler ----!

    doğa üstü olağan dışı ve insan üstü yetenekleri olan bi kasaba. ve bütün ahali bu durumda ve hiçbir rahatsızlık hissetmiyor, filmin sonunda cemal karakterinin yanlız kalışı insanın içini burkuyor.

    !---- spoiler ----!

mesaj gönder