türk müzik tarihinden düşündüren şarkılar - youreads 1. Akşam akşam sözlerinin anlamsızlığıyla gülmeme sebep olan listedir efendim, sizlerle paylaşmak istedim Buradan bakabilirsiniz.

  Benim favorim;

  Atilla taş - bir japona aşık oldum

  Vakarimasu takarimasu
  O gözler içimi yakarimasu
  Beşi bir yerde takarimasu
  Bir japona aşık oldum
 2. sevil öztatlı'yı görünce yerlere yattığım liste. tabi ki favorimde o. anısı büyüktür.
 3. ünlü(!) halk ozanımız aydın aydın bu listenin başında yer alabilecek bir sanat adamıdır. kendisi çağdaşlarından farklı olarak tüm sanat hayatı boyunca tabiatı haykırmış, bütün projelerinde hayvanların, doğanın bir bütün olarak sevilmesi gerektiğini söylemiş ve buna yönelik projelerini tek başına yürütmüş, hem türkçe hem kürtçe parçalarıyla halkı bilinçlendirme yolunu tutmuştur.

  öyleki yılbaşında bir ahıra gidip koyunun tekine "dünyadaki hayvan dostlarına yılbaşı mesajın var mı?" diye sorup mikrofon uzatacak kadar tabiatla harmanlamıştır kendini.

  son dönemlerde çevre kirliliğine dikkat çekmek için giriştiği projede "petman" adında bir süpper kahraman haline gelmiştir.

  son albümünden:
  "pıt pet pıt pet
  naylon poşşet
  ömrü bitmiş piller
  yere atılan ciklet
  her birisi ayrı bir dert
  dünyaya ettik ihanet"

  sürüsüne yazdığı bir eserinden:
  "can can güzel can
  sevimlisin her zaman
  sürüden hiç ayrılma
  üzülmesin bu çoban"

  hafızalara kazınan ve bilinçsiz su tüketimi karşısındaki tavrını belli eden:
  "şırrr şırrr su sesii
  clop clop water voice
  .."

  yansıma sözcüklerin parçalarında büyük bir yer tuttuğunu gördüğümüz aydın aydın ülkemizin bir değeridir. sahip çıkmak, korumak, yaşatmak durumunda olduğumuz kültürümüzde nadide bir incidir.onu tanıtmak da boynumuzun borcudur.
 4. ben sizin babanızım ben ne dersem o olur
  bragi
 5. barbaros hayrettin-ben sizin babanızım.
  kuz
 6. gülseren - rimi rimi ley
 7. müzeyyen senar'dan 'dalgalandım da duruldum'. içinde 'aşık gibi sevmezsen, kardeş gibi sev beni.' diye bir cümle geçer belki kimilerini düşündürmez bu cümle ama bana göre aşık olunan kişinin sizi kardeş gibi sevmesini istemezsiniz, daha çok acıtır.
 8. birçoğu beyin bizikleyen şarkılardır. "honki ponki" şüphesiz ilk sıralara oynar. sözleri anlayan varsa bizi de aydınlatıversin.

  demedim demedim bir şey demedim
  derdimi kimseye söylemedim
  eredem teredim her şey meredim
  keltimi şerlere çelteledim

  çok gerilince sinirlerim
  tutamam çenimi söylenirim
  kulağı vardır şşşşt heryerin
  zararı küpüne sirkenin

  honki ponki toni nok
  çalona bimbo bori rok
  muşi muşi hubobo kozi zok
  çiki çiki şayne tiki tak tok
 9. severek ayrılalım
  aşka hasret kalalım
  eğer mutlu olursak
  yeniden barışalım

  madem birbirinizi seviyorsunuz neden durup dururken ayrılmaya karar veriyorsunuz? aşka hasret kalmanın nesi güzel? ayrıyken nasıl mutlu olacaksınız? bir şekilde mutlu olmayı başardıysanız neden yeniden barışıyorsunuz? durduk yere güzelim ilişkiyi neden bu hale getirdiniz? aşırı sevgiden ne yapacağınızı şaşırdınız, iyice manyak mı oldunuz? rahat mı batıyor? yapmayın ne olur kendinize gelin.
 10. burhan çaçan, refah partisi'nden milletvekilliği adaylığı başvurusunun reddedilmesinden çok kısa bir süre sonra 'gecenin yarısı' diye bir albüm çıkarır ve albümde 'liseli' diye bir şarkı da vardır. bu muhafazakar sanatçı büyüğümüz o yıllarda 42 yaşındadır. bu şarkıdan üç yıl önce de 'ilahiler' diye bir albüm yapmıştır.

  buluşurduk arzu ile istek ile
  liseli vardı ya ah o liseli

  liseli vardı ya ah o liseli
  kısacık etekli dar elbiseli