• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.50)
Yazar paul auster
yükseklik korkusu - paul auster
her kitabıyla bizi yeniden şaşırtan, her seferinde bambaşka serüvenlerle, bambaşka dünyalarla buluşturan paul auster, bu kez de saint louis'in arka sokaklarında yetişen öksüz, bıçkın bir gençle, walt'la tanıştırıyor bizi; ama sıradan bir genç değil bu, kendisine sahip çıkan bir macar'la tanıştıktan sonra hayatı değişen, boşlukta durabilmeyi, hatta uçabilmeyi öğrenen bir genç. her sayfasında okuduklarınıza inanmakla inanmamak arasında gidip geleceğiniz bu roman, birbirine bir baba-oğuldan da yakın olan iki kişinin serüveni olduğu kadar bir mucizenin de masalı. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
  1. o kadar şahane, o kadar naif bir kitaptır ki bu..

    walt'ın tüm yapay hırslara karşı duyduğu acıma --çünkü o bir sokak çocuğudur!-- uçmayı becerirse ne başarmış olacağını bir türlü idrak edememe ancak yine de bunları hiç düşünmeden kendini havada yürütebilmesi için günlerini ustasının ellerine bırakması gibi birbirinden tamamen zıt duygularla örülür kitabın zemini.
    auster bu ironik duyguların çatışmasını o kadar temiz kodlar ki sayfalar arasına, sizin roman başında elinizden gelen tek şey sayfaları daha bi' hızlı çevirmeye çalışmak olacaktır.

mesaj gönder