1. **Youreads hatıra ormanı**

  Sevgili yazarlar,

  @bona dea öncülüğünde başlatılan hatıra ormanı oluşturma etkinliğimizde sonuca gitme aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Yapılan anket neticesinde 2.000 fidan dikilmesinde çoğunluk olarak karar kıldık. Etkinliğimiz her yönüyle şekillenmiş durumda; 2.000 fidan bağışı toplanacak ve İstanbul orman bölge müdürlüğü ile gerekli protokoller imzalanarak eylül ayında hatıra ormanımız oluşturulacak.

  “Başlamak, bitirmenin yarısıdır” derler. Bu projede bunu doğrudan pratik ettik. Şu an için 802 adet fidan bağışı tamamlandı. Dahası, tüm çalışmalar sonunda eksik kalan kısım olursa, @dufduf tarafından tamamlanacağı taahhüt edildi ve teorik olarak proje daha başlamadan garanti altına alınmış oldu.

  Fakat bu tip etkinliklerde önemli olan katılımcılıktır. 10 bin küsür üyesi olan bir platformuz. Bu konuda matematik yapmak istiyoruz, “herkes bir fidan dikse adamları” olmak istiyoruz, kahvede kuşburnumuzu içerken, “1 değil nerden baksan 5 orman çıkar” diyebilmek istiyoruz. Bizi destekleyin, her zamanki gibi yaslandığımız yerde olun. Hiç değilse 200 katılımcı sayısına ulaşabilmemiz esas olandır. 1 fidan dahi olsa destek olunması hepimizi sevindirir. Az ya da çok olması konusunda hiçbir çekince olmamalıdır.

  @bona dea ve organizasyon ekibi ile iletişime geçerek fidan bağışının gönderileceği hesap numaralarını ve diğer tüm bilgileri alabilirsiniz. Şüpheli bulduğunuz ve aklınıza takılan durumlarla ilgili araştırma ve belgeleme yapılmasını talep edebilirsiniz.

  Şimdiden tüm katılımcılara teşekkürler, fidan dikim gününde görüşmek üzere.

  organizasyon ekibi ve diğer bilgiler için: http://youreads.net/yorum/128564
  anket sonuçları için: http://youreads.net/yorum/129563

  ek: fidan bağışlarında son tarih, 15 ağustos 2016'dır.
  abi

mesaj gönder