1. louie adlı dizide bi' sahnede çok güzel anlatılmıştı dilim döndüğünce anlatayım.

    louis: şimdi o gitti ve çok üzülüyorum. bu kadar üzüleceğimi düşünmemiştim. yani eğer sonunda bu kadar üzüleceksem eğer, şimdiye kadar yaşadığım mutluluğa değdi mi? aşık olmak eğer sonunda böyle bir üzüntüye yol açacaksa güzel bi' şey değil vs vs vs.

    doktor: sanıyorsun ki aşık olmak, onu öpmek, koklamak, sarılmak. tam da o sıradan aptallardansın, eğer böyle düşünüyorsan tamamen yanlışsın. o senden ayrıldı ve aşk asıl şimdi başladı. aşk budur, onu özlüyorsun, ölmek istiyorsun, çok şanslısın, asıl güzel kısmı bu. asıl şimdi elinde tutuyorsun aşkı. ve sen bu duyguyu tamamen atmak mı istiyorsun?

    louie: ben acı çekmenin kötü kısım olduğunu sanıyordum.

    doktor: hayır. kötü kısım onu unuttuğun zaman gerçekleşecek. onu umursamadığın zaman veya hiç bi' şeyi umursamadığın zaman gerçekleşecek kötü kısım. yani hala yapabiliyorken bu acıyı hisset. tanrı aşkına ben böyle bi acı hissetemeyeli çok uzun zaman oldu. bunun değerini bil ve bu anın tadını çıkart.

    arada unuttuğum cümleler olabilir ama verilmek istenen mesajı almışsınızdır. eğer vakit bulursanız da kesinlikle izleyin. standart bi' komediden çok daha üst düzey bir dizi.

mesaj gönder