1. vegan olmadan önceki geçiş dönemimdir. 1,5-2 yıl vejeteryan olduktan sonra veganlığa geçiş yaptım.

    etik olarak bakış açısı bambaşka bir boyut olmakla beraber sağlık açısından da çok faydalı ve yapabilen herkesin hayatına adapte etmesini tavsiye ettiğim yaşam/beslenme biçimidir.

    öncelikle, vücudun sindirim açısından daha kolay, sistemi zorlamayacak şekilde beslenmesini sağlar, vejeteryanlıkta hormonal olarak vücuda yüklenmeyi pek bırakmış sayılmazsınız aslında (süt ürünlerinden dolayı) ancak et tüketiminin sona ermesi vücutta kesinlikle olumlu bir etki yaratacaktır. sağlık kondisyonunu zorlamadan beslenebilmek sizin elinizde.

    konu vegan/vejeteryanlık olunca, genellikle bir savunma mekanizması devreye giriyor. evet yıllardır alışkın olduğunuz diyet biçimi değişiyor nihayetinde ve karşınızda bu değişimi olumlu göremeyecek insanlar da olabilir. evet bir çok insan vegan/ vejeteryan olduktan sonra vücut direncini kaybedip doktorluk olabiliyor ve evet bir çok insana doktor acil protein takviyesi ihtiyacından dolayı et yemelerini söyleyebiliyor. nihayetinde tabağınızda ne olacağına siz karar veriyorsunuz, sağlıklı ya da sağlıksız olmasının vejeteryanlıkla ya da et yemenizle alakası yok pek.

    konu ile ilgilibilgi isteyen, merak ettiğini sormak isteyene her zaman kapım açık :) sevgiler, saygılar.
    kimbo

mesaj gönder