1. filozof, reklamcı ve gazeteci entelektüel. daminarka'da felsefe okumuş, türkiye'ye dönüp reklam sektöründe yer almış, bir dönem üniversitelerde ders vermiştir. bu bilgileri doğru düzgün bir kaynaktan almadım, okuduğum dönemlerde yazılarından ve çeşitli internet mecralarından toplanıp aklımda kalmıştır.

    kendisini ilk olarak radikal gazetesi'ndeki yazıları ile tanıdım. ergenekon ve balyoz günlerinin liberal yazarları arasında yer alır. yazdığı dönemlerde akp'ye sert eleştiriler de getiren, son derece tutarlı bir yazar. akp ile olan ilişkisini "bok çukurunda iken tutunabilecek tek dal" olarak nitelendirmişti ve avrupa birliği onun için makul tek hedefti. o dönemde yazdığı 500 kadar yazıyı da okudum ve ara ara tekrar okurum. siyaseti olması gerektiği gibi felsefi bir dil ile eleştiren, eşine az rastlanır bir yazardır.

    daha sonra taraf gazetesine geçti. murat belge, ahmet altan gibi yazarlarla çalıştığı dönemler kısa sürdü maalesef. yazılarından dolayı ailesi ve dostları ile arası bozulmuş, mürekkebi tükenmiş ve yazmayı bırakmıştır. bugün anna karenina - lev nikolayeviç tolstoy hakkında bir yorum yazarken eski yazılarını kontrol ettiğimde nokta dergisinde yazdığını gördüm. son yıllarda bu kadar sevindiğimi hatırlamıyorum. hoş gelmiş.

    nokta dergisi kendisi için bir twitter adresi açmıştır. linklerde bir gariplik var, aratmanız gerekiyor.

    edit: biraz dikkatsiz yazdığımdan çokca düzenleme yaptım.

mesaj gönder