• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.98)
mr. robot
mr. robot, gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.
bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. çünkü bu adamın elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerden biri çalıştığı şirketteki konumu.
 1. ilk bölümü bu kadar güzel olan bir dizi izlemedim uzun zamandır. konusu çok orijinal olmasa da işleniş şeklini güzel buldum. elliot karakteri diziye çok güzel oturmuş ve ilk bölüm dolu doluydu boş 1 dakikası bile yoktu bana göre. kesinlikle takip edeceğim dizilerden.
 2. bence de harika bir dizi olmuş. şu aralar sosyal medyadan bu kadar sıkılmışken ve herşeyi silmek isterken ilaç gibi geldi. facebookumu dondurdum bu diziden sonra, belki de kapatacağım. christian slater yine olmamış ama umarım o olmadı diye erken bitmez dizi. hayır orjinal bir konusu var nereye kadar gidecek nasıl gidecek merak ettim açıkçası.
 3. ilk bölümü pilot bölümden ziyade sinema filmi tadında olan çok sert giriş yapıp çıtayı oldukça yüksekte tutarak başlamışlar işe umarım tüm mermilerini sıkmamışlardır.

  !---- spoiler ----!

  evil corp. üzerinden google apple göndermeleri,fbiın salak olduğu vurgusu,asosyal-teknopat-morfinman birlikteliğiyle trinity oluşturup fenomen olma potansiyeli yüksek dizi.

  !---- spoiler ----!
 4. karakterleri direkt olarak fight club'dan alınma yeni mi yeni dizidir.

  bu dizi sayesinde binlerde pırıl pırıl ciğeri sigara dumanı dolduracak, hayırlı olsun :)
 5. yeni popi dizilerden. burada ve ekşide bu kadar entry girildiğine göre yarın sokakta şurada burada muhabbetini duyarız.

  matrix, dexter, fight club, black mirror ve person of interest'e benzediği söyleniyor. e afişi de imitation game'de aşırmışlar. 3 evet ile çöpe uğurluyoruz.
 6. dizinin ilk bölümü bir dakika bile sıkmıyor. dexter'ın bilişim dünyasındaki versiyonu olan hastalıklı bir ana karaktere sahip.

  içine fight club ile matrix soslarını katınca da tokat gibi çarpan bir dizi olmuş.

  beklenen klişeler var. beklenmeyenler de...

  mesela bilgisayarda yaşadığınız en ufak sorunda aklınıza kapatıp açmak geliyorsa "ddos", "rootkit" gibi terimler zorlayıcı olabiliyor. allah'tan türk insanı olarak "dns"e, "vpn"e hakimiz de oradan az buçuk yırtıyoruz.

  esas merak ettiğim şey ise dizinin ilk bölümündeki sistem eleştirisinin ne şekilde devam edeceği?

  1 temmuz'da yayınlanacak 2. bölümü sabırsızlık ile beklerken christian slater'a selam eder, "fuck the society"lerimi iletirim.
 7. açıkçası çok sevdim, ilk bölümüne 10/10 veririm hatta. şimdi "hiç dizi izlemedin mi, efsane diziler varken nasıl buna 10 veriyorsun" diyen insanlar çıkar illa. ağbicim ben sinema eleştirmeni değilim, eğlenceli vakit geçirmek için dizi izlerim, günün yorgunluğunu atarım. benim bir saatimi mutlu geçirten dizi benim için 10 puanlıktır.

  durup dururken gaza geldim ama dizi güzel, laf ettirmek istemiyorum. tabi hiç mi kötü yanı yok? var tabiki:

  !---- spoiler ----!

  -baş karakter sosyal fobisi olan biri fakat o psikolojiyi tam yansıtamamışlar. kendimi göremedim açıkcası.* bir de o uyuşturucu satıcısı kız ile yatmasını uygun bulmadım kişiliği için. eğer o kızın önemli bir rolü olmayacaksa çok gereksiz bir hareketti.

  !---- spoiler ----!

  neyse şimdilik bu kadar diyorum. 1 temmuzu bekliyoruz.
 8. ilk bölümü herkes gibi beni de fazlasıyla tatmin etmiş olan ama bi 4-5 bölüme bozacağını düşündüğüm dizi.

  umarım haksız çıkarım
  kup