• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
game of thrones
game of thrones george r.r. martin'in çok satan romanından uyarlanan yeni bir hbo dizisi. yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. ihanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden kadim duvara kadar krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. krallar ve kraliçeler, şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller 'demir taht' için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.
 1. !---- spoiler ----!

  sansa'nın, lağvedilip bütün mülklerinin müttefik hanelere dağıtılmasını istediği karstark ve umber hanelerinin genç liderlerinin bu konuşmaların yapıldığı salonda bire bir bu konuşmalara şahit olduklarını gördüğümde şaşırdım açıkçası. hele ki jon snow tarafından huzura çağrıldıkları sahnedeki yüz ifadeleri içler acısıydı, üzülmedim desem yalan olur. jon snow her zamanki gibi merhametli davrandı. öte yandan ben sansa ile aynı fikirdeyim. böyle kararlar anlık durumlara göre verilmemeli, ileriye yönelik düşünülmeli. ihanet edenin sonu caydırıcı nitelikte olmalı.

  şu amk sam'inden nefret ediyorum. dizide bunun sahneleri için harcanan her saniyeden nefret ediyorum. gerçi bu sefer eskiye nazaran kısa tutmuşlar ve bu bölümde nihayet bir işe yaradı tipini siktiğimin vasıfsızı. umarım kısa sürede misyonunu tamamlayıp siktirolup gider.

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder