• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.66)
pk - rajkumar hirani
p.k. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. p.k.(aamir khan) daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.p.k.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.p.k.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. p.k.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bi şekilde ortaya koyuyor. ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süregidiyor. sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz. ( sinemalar.com dan alıntı)


 1. aamir khan ın şov yaptığı son filmi. mutlaka izlenmeli. izletilmelidir.
 2. dinleri sorgulatan insanı bir güzel düşündüren çaktırmadan da kahkahalara boğan şeker adamın şeker filmi.=)
 3. aamir khan'ın oynayıp da kötü olduğu görülmüş bir filmi var mı?
 4. gerçekten bütün dinleri tarafsız bir şekilde eleştirip eleştirmediğinin tartışılır olduğu filmdir. hristiyanlık, budizm falan yerden yere vurulurken islamiyeti sorgulamaktan korkmuşlar gibi geldi bana. bunun sebebi müslümanların terörist eylemlere daha yatkın olması mıdır yoksa aamir khan'ın müslüman olması mı bilemeyiz haliyle.

  herneyse, güzel film güzel. 9/10
  dude
 5. diğer birçok şey gibi dinlerin de, anlamlarının da içlerinin boşaltılıp sadece biçimcilikle yoğurulmalarına getirdiği naif görünümlü sert eleştirilerini sunan bir film. bir adım geriye gelip büyük resmi görmenizi isteyen bir film. mark twain'in şu sözü kadar "benim inanmadığım bir dine inananları kafir saymanın rahatlığı beni de kendi dinimi sorgulamaya götürdü." etkili bir film. izleyin izlettirin belki birilerinin bir şeyleri kahkahalarla sorgulamasına vesile olursunuz. :)
  hubot
 6. hakķında yayınlanan ilk posterlerinden ve içerisinde ki cinsellikten dolayı dava açılmış, şahane aamir khan filmi.

  yayınlanan poster
  http://www.bollywoodhaberleri.com/wp-content/uploads/p.k-poster.jpg

  !---- spoiler ----!

  19 aralık 2014 tarihinde tantanalı bir şekilde vizyona giren, ilk posterinin yayınlanması ile gündemden düşmeyen pk filmi yeni bir dava ile karşı karşıya, daha öncedende bir çok kez adına dava açılan ve bir çok kez protesto edilen pk hakkında ne karar çıkacağı merak konusu.

  !---- spoiler ----!

  neyseki dava sonuçlanmış.

  !---- spoiler ----!

  aamir khan’ın yeni filmi p.k filminin yasaklanması için açılan dava sonuçlandı.mahkeme dava ile ilgili açıklamasında ‘filmi beğenmediyseniz izlemeyin.bunlar sanat ve eğlence konuları bu kadar büyütmeye gerek yok.’ dedi.

  !---- spoiler ----!

  kaynak
  http://www.bollywoodhaberleri.com/film-haberleri/pk-filmine-yeni-bir-dava-daha-acildi.html
  http://www.bollywoodhaberleri.com/film-haberleri/p-k-filminin-yasaklanmasi-icin-acilan-dava-sonuclandi.html
 7. !---- spoiler ----!

  iki çeşit tanrı var. biri bizi yaratan, diğeri sizin yarattıklarınız

  !---- spoiler ----!.
  repliğiyle deizm inancına selam çakan film. yalnız filmde birçok insan yaratısı tanrıyı görme fırsatımız oldu, evreni yaratan tanrıyı -en azından ben- göremedik. herneyse, dini propagandayı kenara bırakacak olursak izlemesi gayet eğlenceli bir film.

  bu arada filmin yönetmeni (bkz: rajkumar hirani) değil miydi?
 8. sadece birileri dediği için ibadet edenlere kesinlikle defalarca kez izlettirilmesi gereken film. filmin uzun olması hiç canımı sıkmadı bu sefer. keşke bi bu kadar daha olsaydı da izleseydim dedim. verilmek istenilen mesaj hiç açık kapı bırakılmadan çok başarılı bir şekilde verilmiş. bizde de hacının hocanın peşinden sorgulamadan giden insanlar var. keşke zorla da olsa bu filmi izleyebilseler.
 9. çekilmesi için hindistan'dan daha uygun bir ülke olmayan film. filmde verilen mesaj çok açık. en inançlı insanın bile filme yapabileceği eleştiri en fazla saçma yaaa gibi bir şey olur.
 10. tanrı kavramından ziyade, din kavramı üzerinden korku ve umut tacirliği yapılmasını, insanların sorgulamayışını,koşulsuz kabul edilen dinsel ritüelleri eleştiren, aracılardan ziyade kişisel inanç sistemini öne çıkaran komik başarılı film.bunun yanında para , cinsellik gibi konularda da göndermeler mevcut. tabi birde aşk teması. izlerken gerçekten keyif aldım. kendi sorgulamalarımla ilgili örnekler bulmak güzeldi.
  yoda